Voisko nykyhallitusta kutsua Taleban hallitukseksi, nehän on kieltämästä
nuoria äitejä työllistymästä, pienentämällä työnantajille maksettavia tukia, kun nuori äiti joutuu lasten sairastuttua jäämään pois töistä.
Voisko Suomesta tulla uusi Afganistan persujen hallitusvuorolla?
nuoria äitejä työllistymästä, pienentämällä työnantajille maksettavia tukia, kun nuori äiti joutuu lasten sairastuttua jäämään pois töistä.
Voisko Suomesta tulla uusi Afganistan persujen hallitusvuorolla?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Perussuomalaiset uhriutuu samalla tavalla kuin Venäjä, puoluekokouksessaan syyttävät mediaa kohuistaan. Ei syyllinen ole se media joka niitä julkaisee, vaan se joka on ne kirjoitukset suosiota tavoitellakseen kirjoittanut.
Mitä miettii persuduunari, firmojen tulokset heikkenevät tietää irtisanomisia. Lakkooikeutta yritetään rajoittaa ja ansiosidonnaista lyhentää, vaikka vielä olisikin töissä jossain vaiheessa tulee vastaan ikärasismi, eikä töihin enää pääse. Niin makaa kuin petaa.
Aktivisuus työntekoon varmasti kasvaa kun ei voi vapaasti vetelehtiä!Eihän nuorten suomalaisten naisten lapsia tarvitse synnyttää,koska muslimien synnytyskoneet hoitaa jälkeläisten rittävyyden!Tämähän on vihervassareiden agendaa!
Nykyinen hallitus haluaa suomen velan kasvun pysäyttämistä!
Aktiivisuus työntekoon ei riitä siinä vaiheessa, kun ei ole töitä ja ikärasismi alkaa jo ennen kun on täyttänyt 50vuotta.
Uutisissa oikein näytetään näitä loisivia, jotka ottaisi mielellään jonkin osan palkasta verovaroista, että saisivat enemmän vapaa-aikaa. Kyllä työhön pitää olla kannustimet, eikä päin vastoin. Jos alkaa pitää normaalina osan elämisestä saavansa verovaroista, niin eihän sellainen kannusta tekemään töitä elääkseen palkallaan.