Hyvä Ylläpitö

Onko tämä järjellistä käytöstä täällä?? Kymmeniä vanhoja pizza aiheisia viestejä bostettu ylös.
Poistakaa vaan tämä viesti ja olette jälleen hävinneet kuopion palstapoliisille. 🤐
411755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

Miksi sulla käy noin tunteisiin. Älä lue,on mun neuvo.

Äänestä
  • Kyllä noihin toooodella vanhoihin viestiketjuihin täytyy puuttua. Laita vaikka aikaväli jos on pakko julkaista. Että nää on vuodelta kuokka etc... Ja jos on vaan pelkkä jep,jep se on vaan nostatus kun ei riitä itsellä taito edes kirjoittaa mitään. Jep meinaan...

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Kyllä noihin toooodella vanhoihin viestiketjuihin täytyy puuttua. Laita vaikka aikaväli jos on pakko julkaista. Että nää on vuodelta kuokka etc... Ja jos on vaan pelkkä jep,jep se on vaan nostatus kun ei riitä itsellä taito edes kirjoittaa mitään. Jep meinaan...

    Miksi? Ei minun elämää vaivaa mitä täällä kirjotellaan? Käyn ehkä kerran viikossa mulkaisemassa ja en mieti . Jos mä sun elämää hiertää niin suosittelen hoitoon menoa. Hupipalstoja nämä ovat.

    Äänestä

Suosittelen Mundo grilliä.

Äänestä
  • PizzaTori hyvä.

    Äänestä

Minusta palsta on kehittynyt parempaan suuntaan. Jatkakaa hyvää työtä.

Äänestä
  • Niin, mutta pitsa puuttuu...

    Äänestä

Onko Puijon tornissa vessaa?

Äänestä
  • On .

    Äänestä

Jokohan alkaa ylläpitäjillä kädet vapista väsymyksestä pidellessään tätä palstaa päänsä yllä kädet suorana? Luulisi ettei kovin kauaa jaksaisi ylläpitää yhtään mitään?
Kirjanpitäjillä varmaan sama ongelma, mutta heille ei ole määrätty, että kirjaa on pideltävä yläpuolella, joten saavat vapaasti valita kirjanpidon korkeuden.

Äänestä

Voisiko tämän Kuopiopalstan laitta jäähylle vaikka vuodeksi? PLEASE!

Eiköhän se lopettaisi typerien aiheiden ja niiden haukkumisen siihen paikkaan.

Äänestä
  • Kannatetaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Kannatetaan.

    Kannatan! Todella typerää että jokaiseen aloitukseen häirikkö/häiriköt iskee ja syyttää vielä aiheellisten viestien kirjoittajia trolleiksi jne.
    Kyllä olisi saanut Siilinjärven Harjamäen sairaala jatkaa toimintaansa!!

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Kannatan! Todella typerää että jokaiseen aloitukseen häirikkö/häiriköt iskee ja syyttää vielä aiheellisten viestien kirjoittajia trolleiksi jne.
    Kyllä olisi saanut Siilinjärven Harjamäen sairaala jatkaa toimintaansa!!

    No todellakin olisi saanut jatkaa..

    Mut laitetaan tämä nyt kiinni toistsiseklsi... palataan asiaan.. joskus

    Äänestä

  • Miksi? Pelottaako?

    Äänestä

Onko pitsaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Äänestä

Tammikuu lähestyy olemme iloisia

Äänestä

ylläpiton höperehtiminen voi lakata itsestään

Äänestä

Pitää kirjoittaa uusia pitsa aiheista aloituksia kun joitakin ärsyttää vanhat nostetut.
Pitsa on kumminkin Suomen kansallisruoka ja toisena tulee kalakukko.

Äänestä
  • No vihdoinkin sinä ymmärrät. Miksi se kesti näin kauan?

    Äänestä

Kirjoita vähintään kolme merkkiä.

Äänestä
  • 123

    Äänestä

Ottaako joillain tämä foorumi niin tunteisiin??Tämähän on trolli foorumi samoin kuin Varkaus Pieksämäki ym.

Äänestä
  • Kyllä tämä palsta on vielä erityistapaus. Palstapoliisit, valkeisen papat, toisten kommentoijien haukkuminen sen sijaan, että käsiteltävästä aiheesta kommentoitaisiin jne.
    Pakko on ollut siirtyä muille palstoille.

    Äänestä

Menkää Suomi24 varkaus,siellä sitä on tarinaa 🤣

Äänestä

Puijon tornin voisi täyttää vedellä. Se toimisi näin ollen varastona siltä varalta, mikäli Kallaveden pohjasta irrotettaisiin tulppa. Lisäksi tornin varren ja nupin pyörimisliike aiheuttaisi vedessä turbulenssia, josta saataisiin loputtomasti vihreää energiaa. Ainoa mitä tarvittaisiin, olisi tornin sisään asennettava propellisarja, jota vesimassa pyörittäisi.

Äänestä

Mistä saa kotsoonee?

Äänestä

Se on itse ylläpitäjä, joka näitä nostelee. Koska nostoaaltoja tulee ikään kuin kostoksi joka kerta, kun ylläpitäjälle yrittää puhua järkeä.

Äänestä

Älä lue. Sillhään pääsee.

Äänestä

Pizzat ja kebabit nam. Puistoon piknikille. Jakaa pizzan tai kebabin kaverien kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 32 sääntöjenvastaista viestiä.

Äänestä

Onko Kuopiossa pizzaerikoisuuksia esim päärynä ja granaattiomena.

Äänestä

Asialliset viestit poistetaan ja asiattomat jätetään.

Äänestä

Ketään ei kiinnosta ylläpitää suomi24 palstaa. Onko omistaja edes tietoinen tästä paikasta?

Äänestä

Miksi Puijon tornia ei maalata sinivalkoiseksi?

Äänestä

Ehdotan kalakukkojen sun muiden supikkaiden korvaamista pitsalla, jossa ei ole täytteitä.

Äänestä

Missä on Kotipizza?

Äänestä

oho-pitsaa

Äänestä

Juu

Äänestä

Jos käyttäjä on rikkonut keskustelujen sääntöjä toistuvasti, voidaan hänet bannata eli hänelle asetetaan kirjoitusesto. Tällöin käyttäjältä suljetaan mahdollisuus julkaista sisältöä palvelussa.
Bannaukset ovat aina määräaikaisia ja niiden pituus on tapauskohtainen. Bannauksella pyritään suojelemaan muita käyttäjiä häiriökäyttäytymiseltä sekä takaamaan rauha Suomi24-palveluissa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 78 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko tämä järjellistä käytöstä täällä?? Kymmeniä vanhoja pizza aiheisia viestejä bostettu ylös.
Poistakaa vaan tämä viesti ja olette jälleen hävinneet kuopion palstapoliisille. 🤐

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu