Hyviä ominaisuuksia kaikki. Missä ne ovat nyt?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009774469.html
"Nikanderin mukaan Kaustisella on iso huoli lintuinfluenssatartunnoista ja tarhojen tilanteesta. Aktiivisia tarhoja on kunnassa kaikkiaan 33, niistä valtaosa kettutarhoja. Kyse on sekä paikallisesti että alueellisesti tärkeästä elinkeinosta, jolla ei olisi vaikeiden koronavuosien jälkeen varaa tehdä enempää tappioita."
Perinteisellä pohjanmaalaisella sisukkuudella siirrytään sujuvasti uusiin elinkeinoihin eikä jäädä kitisemään ja valittelemaan tilannetta. Pohjanmaalaiset ovat aina olleet Suomen selkäranka ja selviävät kyllä hienosti tästäkin tilanteesta.
Vaasan veri ei vapise! vai miten se meni...
pohjanmaalainen ylpeys, sisukkuus ja aikaansaavuus
8
561
Vastaukset
- Anonyymi
Onko Kaustinen maailman seuraava Wuhan?
Syntyykö seuraava supertappava virus Kaustisilla?- Anonyymi
Kaustinen saatetaan eristää muusta maailmasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaustinen saatetaan eristää muusta maailmasta.
Kaikki persut ja persukannattajat sinne ja portti kiinni
- Anonyymi
Suuret puheet, pienet teot.
- Anonyymi
Ryssien teboilia kannattavia paskahousuja.
- Anonyymi
Ennemmin saa kutsua Natsiksi, kun tuollainen maanpetturi olisin. Hävetkää.
- Anonyymi
Suvakit on pahimpia rasisteja, keskusta ja muut puolueet! Hävetkää.
Perussuomalaiset puolustaa ihmisiä, te puolustatte suvakit islamilaisten naisten alistamista, naisten ja lasten raiskauksia, kunnia murhia. Te olette rasisteja.
PERUSSUOMALAISET puolustaa suomalaisia ja inhimmillisyyttä. Meillä on sydän ❤️Paikalla.
Te olette rasisteja jotka suvaitsette muualta tulleiden terrorit, naisten ja lasten pahoinpitelyt, väkivallan.
Tätä viestiä ei saa poistaa. Asiallinen viesti suoraa asiaa.- Anonyymi
Hävetkää suvakit, tuette pahan islam kultin leviämistä tänne.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302229- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510