Mitä teette päivisin

Anonyymi-ap

Itseäni vaivaa tämä että en osaa muuta kuin käydä kuntosalilla ja kävelyllä. Loppu päivät makaan ja tuijotan telkkaria tai puhelinta. Mitä siis teette päivät että saatte ajan kulumaan?

6

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laitan ruokaa (aamulla keitän puuron ja kahvin, päivällä teen lämpimän ruoan raaka-aineista ja pilkon salaatin jne.) siivoilen ja järjestelen, luen kirjaa tai lehtiä parvekkeella, katon telkkaria ja kännykästä uutisia, ruokin kissoja ja harjailen ja silittelen ja höpöttelen, katon telkkaria ja luen kännykästä uutisia, käyn kaupassa tai kirppiksellä. Ja joo turhaudun, ja pohdin kaiken tarkoitusta ja muuta turhaa.

    • Anonyymi

      Käyn keikka duunissa keittiöillä.

    • Anonyymi

      Olen opettaja, joten pitkällä kesälomalla huomasin tylsistyväni ja miettiväni sairautta. Nyt ei ole aikaa ja viikolla kaikki aika menee selviytymiseen. Kyllä sitä välillä pohtii, että voisiko sitä käyttää aikansa itselleen suotuisammin mutta pelkään aloittajan kaltaista tilannetta.

    • Anonyymi

      Eipä tuota tule edes lenkillä käytyä, kun tuntuu että naapurit kyttää joka askelta.

      • Anonyymi

        Ja tämä on tietenkin sairaudenoire...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      168
      6529
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      102
      3031
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      102
      1845
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      50
      1575
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1290
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      15
      1228
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      13
      1185
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      56
      1130
    9. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      29
      1093
    10. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      1063
    Aihe