Itseäni vaivaa tämä että en osaa muuta kuin käydä kuntosalilla ja kävelyllä. Loppu päivät makaan ja tuijotan telkkaria tai puhelinta. Mitä siis teette päivät että saatte ajan kulumaan?
Vastaukset 6
- Anonyymi
Laitan ruokaa (aamulla keitän puuron ja kahvin, päivällä teen lämpimän ruoan raaka-aineista ja pilkon salaatin jne.) siivoilen ja järjestelen, luen kirjaa tai lehtiä parvekkeella, katon telkkaria ja kännykästä uutisia, ruokin kissoja ja harjailen ja silittelen ja höpöttelen, katon telkkaria ja luen kännykästä uutisia, käyn kaupassa tai kirppiksellä. Ja joo turhaudun, ja pohdin kaiken tarkoitusta ja muuta turhaa.
- Anonyymi
Käyn keikka duunissa keittiöillä.
- Anonyymi
Olen opettaja, joten pitkällä kesälomalla huomasin tylsistyväni ja miettiväni sairautta. Nyt ei ole aikaa ja viikolla kaikki aika menee selviytymiseen. Kyllä sitä välillä pohtii, että voisiko sitä käyttää aikansa itselleen suotuisammin mutta pelkään aloittajan kaltaista tilannetta.
- Anonyymi
Eipä tuota tule edes lenkillä käytyä, kun tuntuu että naapurit kyttää joka askelta.
- Anonyymi
Ja tämä on tietenkin sairaudenoire...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1162416Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???381501Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6431016- 106993
- 71962
- 97888
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686