Laiskuus on huippunsa saavuttanut

Anonyymi-ap

ku ei terve ihiminen saa vaivasia marjojaan metästä ite haettua van patistaa muita siihen hommaan puolestaan.
Voi pyhä kuppari, kaikella sitä lähimmäistä hyödynnetään!

6

513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ennen opettajatki opetti että se on kansalais velevollisuus jokkaisen hakia marjat metästä ja lapset poimi myös koululle. taimaalaisten eesä saa suomalainen totisesti hävetä!

      • Anonyymi

        Mitäs sitä pyhäjärven trollille muuta?


      • Anonyymi

        Ja minkähän takia?! Antaa taikkujen tienata..ei kiinosta saa nii hyvät tuet kotia!!


      • Anonyymi

        vuonna -52 k-koulun opettaja oppilailleen, että tuokaa jokainen kotoanne koulun keittäjälle pihlajan marjoja, niin tehtiin ja sitten saimme pihlajanmarja puuroa, sokeria oli ja sitä keittäjä antoi puuroon nuukailematta,,


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja minkähän takia?! Antaa taikkujen tienata..ei kiinosta saa nii hyvät tuet kotia!!

        Niitä löytyy sulle mulle ja tuolleki. Marjoja jää metsiin maahisillekin ja paljon . Ei nykyään hyväkuntoiset eläkeläiset lähe mehtään. Ootetaan,kyllä ne vaivaaset lähimmäiset tuopi marjat ovelle. On toki eläkeläisissä kerääjiä,mutta joukkoon mahttuupi keplottelijoita. Ei pitääs kehrata.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      35
      2156
    2. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1283
    3. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1258
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      32
      1172
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1151
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      864
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      749
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      27
      694
    9. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      555
    10. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      20
      541
    Aihe