kävelin iloisesti kauppaan ostamaan uuden CD-levyn.minulla oli kaksikymmentä euroa rahaa,kun menin kauppaan kauhukseni huomasin CD-levyn hinnaksi kaksikymmentäviisi euroa!niinpä en voinut muuta kuin....
meni rahahommat pieleen
superwanker
12809
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
...tinkiä, ryöstitkö kaupan ja sen CD:n, hakkasitko myyjän kuoliaaksi ja otit levyn, otitko levyn kylmänrauhallisesti ja häivyit, haistattelit myyjälle tai kaupan omistajalle paskat ja häivyit vai ainoastaan häivyit? Siunausta sinulle joka olet köyhä! Kyllä joku sinulle almuja antaa! HAH! Mul on 374,65€ ja pidän itseäni köyhänä! Jos rahakokoelmani lasketaan omistan 488,50€!
no ootpa rikas!!! mä saan kuukaudessa reilut 1400€...
enkä mäkään mikään rikas oo..
tämä ei ollut tositapahtumiin perustuma,vaan satu....
..sillä jatkonovelleistahan tässä on tietääkseni kyse, eikä siitä, että kilpaillaan, kellä on suurimmat tulot. Sadut satuina, voi niitä jatkaa ilman typerää leuhotustakin..
Hyvä kun ihmiset tulevat tänne kehumaan tulojaan =) en pidä itseäni rikkana, tienaan kuussa
...tunkea cd:n suuhuni ja sulattaa hälytinlaitteen epäkuntoon kuolallani. Pahaksi onneksi yksi myyjistä, 83-vuotias ukonkäppänä, näki suuni pullottavan. "Mitä sulla on suussasi?" se kysyi homeiselta retiisiltä haisevalla hengityksellään.
"Mä syän Mäkdonalssin hamburgeerii", vastasin mielestäni hämäläisittäin korostaen.
Ukko siveli partaansa mietteliäänä. "Miksei sulta valu majoneessit suusta?" se kysyi ja kumartui mun silmieni tasolle.
"No ko emmää sellassii rasva-ihra kapuloit dikkaa, mään... Niissähän on lisäaineita!"
Ukko vatkutti mua poskesta. "Niin sitä pitää poika - terveellisen ruuan puolesta."
Mua nauratti niin, että pärskäsin vahingossa cd:n suustani......
...ja ukonrähjä kiljaisi kauhusta kuin mikäkin sika. Se repi harvoja hiuksiaan päästään ja heilui ympäri kauppaa hurjasti ulvoen. Kukaan ei huomannut kuolaista cd:tä, joten änkesin sen takkini taskuun.
Aion häipyä äkkiä kaupasta ennen kuin vanha äijä tulisi takaisin järkiinsä ja tajuaisi ilmiantaa mut, mutta samassa katseeni osui naiseen. Sen kädessä oli purkki suolakurkkuja, mutta muuten se oli kuin suoraan unelmistani.
Sitten heräsin kesken kauneusunieni ja kohtasin karmean näyn. Peikko nielaisi planeettamme Maan. Loppu.
Loppuko? Ehei. Peikon vatsahapot kärvensivät ikävästi. Kuolema ei tullut. Elämä jäi. Lopullinen tuomio, ei mikään loppu.
Ja yhä elämme Peikon vatsassa, jossa aurinko meitä mukavasti lämmittää ja yötaivaalla tähdet kiiltävät, tietämättä mitään kaameasta kohtalostamme, Peikon vatsassa olosta.
...ja auringon- ja kuunpimennys johtuu siitä,kun arska,tai vaihtoehtoisesti kuu, eksyy peikon ns.suolistojärjestelmään.