on vienyt puutarha jätteitä jätesäkeissä !
Lisäksi paikalta löytyy kaikenlaista muutakin sinne kuulumatonta tavaraa kuten auton renkaita ja sohvan raato.
Fiksu ihminen veisi jätteensä jäteasemalle mutta aina näyttää riittävän näitä penaalin tylsimpiä kyniä joilla äly ei riitä jätteiden vientiin lailliselle paikalle.
Lisäksi paikalta löytyy kaikenlaista muutakin sinne kuulumatonta tavaraa kuten auton renkaita ja sohvan raato.
Fiksu ihminen veisi jätteensä jäteasemalle mutta aina näyttää riittävän näitä penaalin tylsimpiä kyniä joilla äly ei riitä jätteiden vientiin lailliselle paikalle.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jätteiden vienti jäteasemalle maksaa ja tylsimmät kynät panevat rahansa tärkeämpiin asioihin kuten tupakkaan ja kaljaan.
Jätehomma on tehty monille kansalaisille liian vaikeaksi ja kalliiksi, siitä seuraa juuri noiden salakaatopaikkojen syntyminen.
Olisikohan systeemiä syytä päivittää ja tehdä asiallinen jätteenkäsittely helpommaksi ja mieluummin kannustaa ja palkita, kuin rangaista rahastuksella ja pitkillä kuljetusmatkoilla?
puhas mafian tolkuton ahneus,
saa lieveilmiöitä aikaan,
tv-tason vienti jäteäsemalle,
maksaa 30€,
siksi varmaan se löytyi valkeelammen rannalta...
Juurikin näin se on!
Miksi tämä pölövästi ei ottanut jätesäkkejä mukaansa vaan jätti metsään muovia ?
Tyhjät jätesäkithän olisi voinut laittaa sekajätteeseen ilman lisäkulua.
Haravointi jätehän kyllä maatuu mutta muovi säilyy satoja vuosia.
Tuota olisi varmaan hedelmällisintä kysyä itseltään tuolta pölövästiltä...
kai sinä tyhjensit säkit,
ja otit ne uusio-käyttöön...?
muistakaa jokainen tyhjentää ne säkkinne.
Kyllä puutarha jätteet voi viedä metsään jos se ei ole keneltäkään pois ja maatuu sinne kuten muutkin biologiset jätteet., mutta muovit ja muut on jo idiootin touhuja sinne ..
fiksu ihminen olis keränny ne pois.
Kuka toisten paskoja haluaa siivota?
no sekin vielä.