Tansseissa kuvaaminen

Anonyymi-ap

Orkesterin kuvaaminen on ihan ok mutta muunlaisesta kuvaamisesta ollaan likkakavereiden kanssa puhuttu. Ollaan huomattu että Etelä-Suomen lavoilla on aina paikalla yksi vanha ruma äijä jolla on koko ajan kännykkä kädessä. Ottaakohan se kuvia nuorista naisista ja tumputtaa kotona kuvia katsellen, vai mistä on kyse?

8

806

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulostaa yhdeltä sovinistisialta joka hakee ihan liian usein. Voisi jättää kokonaan hakematta. Todella surkea tanssija ja haluaa tanssia kaikki lajit slovareina. Ymmärrätte varmaan miksi.

    • Anonyymi

      Kannattaa laittaa päälle varpaisiin asti ulottuva hame niin että kukaan ei pysty kuvaamaan hameen alta standardikuviota.

    • Anonyymi

      Eihän se kiellettyä ole mustan säkin pito kristitylläkään.

    • Anonyymi

      Varmaan tekee kuvamuokkauksia ym.

      • Anonyymi

        Vähintäänkin suoni kohjut joutuu poistaa useista kuvista mut voi tietyst käyttää suoni kohju filtteriikin.


    • Hei
      Jos kyseessä on sama kaveri kuin epäilen. Kuvausten koheena on oikeasti nuoret miehet.

    • Anonyymi

      Tutustu lakiin. Yleisellä paikalla kuvaaminen on sallittua, myös tanssilavoilla, ellei lipunmyyntiehdoissa muuta mainita (kuten joillain festareilla). Mitä tulee julkaisuun, niin esiintyvästä taiteilijasta kuvien ja videoiden julkaisu on rajatumpaa, kuin yleisön osalta.. tietenkin siinäkin tietyt rajat on.

      Suomessa ihminen ei omista kuvaa itsestään, muuttakaa Espanjaan, jos haluatte rajoittaa itsenne kuvaamista julkisilla paikoilla tai vetäkää huppu silmille. Mitä väliä sillä on tumputtaako joku kuvalle vai muistikuvalle, hankkikaa oma elämä.

      • Anonyymi

        Yksityiselämää loukkaavan kuvamareriaalin julkaiseminen kimppakyydeistä tai/ja tanssitapahtumista voi tosiaankin olla aika hankala temppu toteuttaa. Ehkä saniteettitiloissa tapahtuvaa kuvausta voitaisiin tällä perusteella kriminalisoida sekä lattiasta kohti kattoa tapahtuvia kuvaukaia, mutta nämä ilmeisesti vaativat niin mittavia ennakkoasennustöitä, että satunnaista kuvaajaa ei niistä voida edes epäillä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      97
      1181
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      809
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      756
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      538
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      503
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe