huolestuttava havainto

Tämä palsta on ehdottomasti aktiivisimmillaan normaaliin toimistoaikaan 8-16 eikä suinkaan iltaisin tai viikonloppuisin. Yllättävää tajuta että tätä huuhaapalstaa pyörittävät ihan kunnolliset säädyllistä konttorityötä tekevät ihmiset eivätkä (ainakaan pelkästään) työttömät, kodittomat, amarit ja teinit.
101159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

huolestuttavaa että joku tekee tuollaisia havaintoja ja tekee noin kehittymättömiä johtopäätöksiä. tähänkään ei eläin pysty.

Äänestä
  • ...ettei ihminen ole eläin?

    Äänestä

  • blah kirjoitti:

    ...ettei ihminen ole eläin?

    ..että ihminen ei ole elukka vaan typerä..kuten porukka tällä palstalla.

    Äänestä

Ei tämä ole mikään huuhaapalsta, vaan täältä saa arvokasta tietoa asuntojen tulevasta hintakehityksesä. Toki kannattaa tarkoin harkita ketä uskoo, sillä välittäjillä, pankinjohtajilla ja gryndereillä on valitettavasti sormensa pelissä.

Luotettavinta tietoa saa ns. suhnuttelijoilta, jotka ovat ymmärtäneet myydä asuntonsa kuplahinnalla ja ostavat uuden vasta rommauksen jälkeen. Jos haluaa vaurastua, kannattaa tarkoin seurata tämän ryhmän kommentteja.

Äänestä
  • Parasta suhnuttelija A-ryhmää!

    Äänestä

Kuka väittää, ettei koditon amari teini voisi olla säädyllisessä konttorityössä? Joissain toimistoissa kun käy, niin voi asian luulla olevan juuri niin. Sen ymmärrän, ettei työttömät käy töissä.

Itse olen saanut tältä palstalta lukemattomia hyviä neuvoja. Tai oikeastaan siis vain yhden neuvon, mutta senkin sain sitten useampaan kertaan. Se meni jotenkin näin, että kannattaa ostaa halvalla ja odottaa, että asunnon hinta nousee. Sitten kun hinta on tarpeeksi noussut, niin realisoida kämppä ja asua koko loppuikä vuokralla ja odottaa jotain, mutta en muista että mitä.

Ostin 1999, myin 2003 ja nyt asun vuokralla ja odotan. Mutta mitä minä odotan, kertokaa se minulle.

Äänestä
  • mäyräkoira!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • osta kirjoitti:

    mäyräkoira!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    sirt sirt sirt sirt

    zzzzzz zzzzzz
    sirt sirt

    Äänestä

Mä ainaki lintsaan vaan koulusta vitun kalkkis. Heitä rööki homo.

Äänestä
  • Kylläpä suomalaisten ulosanti on fiksua!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä pääteltävä kirjoitti:

Tämä palsta on ehdottomasti aktiivisimmillaan normaaliin toimistoaikaan 8-16 eikä suinkaan iltaisin tai viikonloppuisin. Yllättävää tajuta että tätä huuhaapalstaa pyörittävät ihan kunnolliset säädyllistä konttorityötä tekevät ihmiset eivätkä (ainakaan pelkästään) työttömät, kodittomat, amarit ja teinit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu