Nytpä saivat nuorten arvostelijat ja nuorista säästävät vettä myllyyn kun kosari uutisoi nuorten ilkivallasta. Mielipiteissä tuotiin esiin että ei niille mitään kannata järjestää ja vihaks pistää ja vika on vanhemmissa. Sellainen kirjoittelu ja syyttely ei asioita muuta miksikään. Kyllä useimmiten tällainen käytös on nuoren hätähuuto jostain ja niihin asioihin olisi keskityttävä ja niiden eteen tehtävä töitä yhteisvoimin.
Nuorten " hätähuuto"
6
562
Vastaukset
- Anonyymi
Iiris Suomela vihreistä sanoi,että mamujen jengiväkivalta johtuu siitä ettei kaikilla mamunuorilla ei ole uutta älypuhelinta. Uskoo ken tahtoo
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17974223c
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Nuorison "hätähuuto" ja ilkivalta johtuu suoraan sanotusti siitä: Että vanhemmat pelkäävät kakaroitaan ja eivät halua missään nimessä kasvattaa ja opettaa kuinka ihmisiksi ollaan.
Kun miehet ottaisivat asiakseen kasvattaa ja kousata, eikä vain huutelisi sitä Vit... kuin pahaiset kakarat. Tulisi jälkikasvustakin ihmisiä ja elämä kantaisi, ettei poliisia tarvittaisi joka ikinen päivä markille soittaa.- Anonyymi
Eikös sekin ole lapsen hätähuuto siitä että kotona ei kaikki ole jostain syystä kunnosda. Ja ei se vanhempien mollaaminen tätä ongelmaa poista vaikka heissä vikaa olisikin. Kotona voi olka työttömyyttä, taloudellisia ongelmia tai uupumusta. Tässähän voi olla pitkä sukupolvien ketjukin takana. .Sitä me ei tiedetä. Vaikket tästä sanomisesta tykkäisikään niin sanon silti. Sitä vaan pitäis olla enemmän paikkoja missä nuoret voi kohdata välittäviä ja kuuntelevia aikuisia ja toiset jopa osaa siitä pahasta olosta avautua heille. Ja onhan se totta että nuoruus on toisille rankempaa kuin toisille kotioloista huolimatta ja rajoja koetellaan. Tarpeeksi vaan kun ihan lapsesta asti löytyy jokaiselle paikka missä on mielekästä tekemistä niin ei jäätäis niin helposti sinne kylälle pörräämään..
- Anonyymi
Kyllä nuorille pitää olla vaikka lätkäkaukalo mitä rikkoa ja sotkea
- Anonyymi
Näille vapaankasvatuksen helmille pitäs olla joku kuri kotona. Turha syyttää kaupunkia/yhteiskuntaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1266234Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635161SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724300SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133642Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213230SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352529Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT972288Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252