Onko saanu aekaan muuta kun riitelyä ? Hallitus ollu virassa jo kuukausie ja ei muuta kun rasismista keskustelevat sissäesesti. Tekoja ja hyvvää hallituksen pittää tehä kansalle. Erotkaa ja uusi päättävä ja työtätekevä hallitus heti. Pulla ja Ulpu poistukoon.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Oikeassa olet. Komppaan!
Itseään kehuu.
Et onneksi oo niin suuri herra, vaikka sitä yrität ollakin, että sinun sanonnasta tulisi uusi hallitus. Että turhaan täällä pädet.
Vae vielä pitäs minun olla suuri herra! En oo pienikään herra.
Et ookkaan, yhtään mikään, tyhjän toimittaja.
Minkähän koulun sinäki oot käöny kun et ossaa yhyssanoja. Tyhjäntoimittaja on yhyssana!
Olehan tyhjän toimittaja jo hilijaa.
Perujuomalaiset osaavat riitelyn taidon?
Riitelevät muka rasistista että muista asioista kääntyisi huomio esim sosiaaliturvasta
Niinkö ruattalaiset tekköö, ompa ne juonikkaita, porukoilla unehtunut vissiin mikä se on pääministerpuolue kun persut tuntuvat kaikesta päättävän. 🤣
Jos natseja valitsee hallitukseen niin riitojahan sitä tulee.
Nekö ruattalaisetkin on nyt leimattu natseiksi, no kieltämättä kyllähän ne oikeesti sitä ovatkin, kielirasisteja ainakin.
Oppositiojohtaja Marin onkin aikaansaava, ilmoitti lehdistölle että jättäkää hänet rauhaan vapaa-ajalla, ensin makaili kalliolla keskeisellä paikalla Helsingissä jonkun ukon kanssa ja nyt viikonloppuna Olympiastadionilla konsertissa nousivat seisomaan jotta varmasti huomataan, saman miehen kanssa ja pussailivat, noinhan sitä tekee ihminen joka haluaa olla huomaamaton vapaa-ajalla.
Eihän Marriini oo hallituksessa! Lueppa uuvestaan aloitusviesti, jospa älyäisit, että on kysymys mitä tämä hallitus on saanu aekaan. Kiitos!
Tämä hallitus on saanut aikaan verenpaineen nousua ja hampaiden kiristelyä.
😄😄😄😅😅
Kahtele sinä lumperi sinne akkas hameen alle ja pysy pois täältä.
Nytkö lumperi harrastaa rasismia ja yrittää vaientaa demokratian äänet ettei oppositiojohtajasta kerrottaisi totuuksia!
Ei hallitukselta löydy noihin vaivoihisi apua, kehotan kääntymään terveydenhuollon ammattilaisten tai opposition puoleen.
Tämä hallitus ei tuu saamaan mitään järkevään aikaan koko ajan vain puhutaa leikkauksista ja rasismista pitäis varmaan tehdä jotain muutakin
Pittäs Ulpun ja Pullan hallituksen jäsenillä olla jotaki muutaki peäkopassa ku se herne joka kelluu kellumistaan.
Mutta sinulla puuttuu sekin herne,kyllä jos keltainenneste kelluu pääkopassa voi kirjoitella mitä sattuu.
Hyvä että sinulla on herne.
...tiukille se ottaa ... niin entisillä vallanpitäjillä kuin hännystelijöilläkin ... kansa , pirulaiset , meni ja äänesti ihan väärin ... van tässä lohdutuksen sana : täältä perukasta kahtoen vielähi joka akan hankkeet on moninkertaset meikäläisiin nähen .. ja täältä lähtiissä , sen enämpi kun palatessakaan , ei oo julkisia ... eikä matkakorvauksie ...
Maan edun mukaista olisi myös vastuullinen oppositiopolitiikka eikä lapsellinen räkytys, Mäkynen, Lindman ja Saramo ovat suomalainen vastine Medjeville, jutut kuin keitetystä lampaan päästä.
Ei pie arvostella prinsessaa mennöö vielä rasismin puolelle.
Ne rasismista , leikkauksista ja maahantunkeutumisesta aloitetut keskustelut ovat ilman poikkeuksia "pallilta pudonneiden" puheita ...osin omaa syytään , osin kansa "äänesti väärin" mutta taisi kuitenkin mennä aivan suunnitelman mukaan , velansaannissa alkoi tulla "pää vetävän käteen" ja silloin olisikin ollut pakko tunnustaa velaksi elämisen mahdottomuus .. nyt on hyvä räkyttää tietäen ne vaikeudet ja hankaluudet jotka julkista valtaa odottavat ...
Älähän nyt, jokaisella ministerillä palkka juoksee ( yli 10000€/kk ) ja parin kuukauden palkka tienattu tekemättä mitään.
Hyvin lähti työt liikkeelle.
Tuo on suoraa verorahojen riistoa.
Kyllä joo talkoina pitäsi tehä
Hallitus tiijjä mitä talakoot ovatkaan. Kuhan ovat olemistaan.
Hyvä niin koska talkoot ovat vain tapa kiertää veroja.
Raukka-Riikka niinku peäsiäeskana. Keltasen voatekappaleen vetäsi peällensä. On muojista kaukana.
Keltainen värihän on Ukrainaa tukevien viesti muille mutta mitäpä sinä siitä tietäisin pikkupunalumperi.
Keltanen on peäsiäesen väri. Sininen ja keltanen on Ukraenan väri. Nyt tiijjät sinäki tämän! Oleppa hyvä!
Varmaan kohta vihervasemmisto kiittelee Putinia ympäristöteosta kun lentokoneen taivaalta pudotti !
Hyvä teko oli, jos Prikossiini oli konneessa. Tämä Vaaknerin hirviön johtaja hamusi itelleen ytinasseita, mutta epäonnistu siinä. Oes tuhonnu koko maaliman.
Hyvä teko ! Hulluko oot, siinähän kuoli myös lentäjät ja lentoemäntä.
Ainakin 10 miljardia velkaa?
Edellinen Sannan ja tämä nykyinen hallitus ovat suomen täystuhon johtavalla tiellä ja lähes samankaltaisen politiikan kautta. Ei oteta oppia edellisen hallituksen suurtakin suuremmista virheistä vaan painetaa samaa latua ja aina vain pahenevin surauksin - kansalle joka joutuu saksumieheksi, näistä hölmäilyistä, monen tulevan sukupolven ajan.
Onhan se soanu aekaan jo kurjuutta.
Nyt lähti rattaat pyöriskelmmään taas sano persut. Haahhaaahäää....
On sulla murheet, miten uusi hallitus huonontaa elämäsi laatua kun jo vuosia olet kitissyt lähes joka aiheesta.
Minen kitise koskaan. Kannustan myönteisesti aena ja jatkossaki.
Oo jo vähä älyinen , vajakki hiljaa.
Huuhaaaa...ottaako pattiin persurasistia? Haahhääää..
No tuo ilmaisee jo sinusta että taitaa olla kiljulla ja muilla kotipolttoisilla pistetty pää sekaisin.
Nyt haluttasi kiljuaaa!!aaaaaAaaaaaa...ääääÄäää
Sieltähän totuus paljastui.
Valmista seuraavalla kerralla isompi satsi,ei lopu kesken.
Mutta jäipä Purran avustaja tiiron osalle.
Riikka Purran erityisavustajan nimitys kaatui suojelupoliisin turvallisuusselvitykseen!
Toivottavasti uusi hallitus poikkeaa edellisestä siinä että alkaa tutkimaan isismorsiainten tekemisiä niinkuin muutkin euromaat, Suomi ainoa Pohjoismaa joka ei ole tuominnut yhtään näistä terroristien morsiaimista, siinä hyvä esimerkki edellisen hallituksen maahanmuuttajien hyysäämisestä.
Haaviston morsiaimet palasivat tänne kuin lomareissulla olisivat olleet, hyvä ettei lentokentällä ollut Pekka kukkapuskien kanssa ja punainen matto levitettynä torvimusiikin soidessa.
Morsiaimet kävivät murhareissulla ja palasivat tänne entistä parempia tukia nauttimaan kakaralauman kanssa.
Kaikki rikollisethan tänne ovat tervetulleita, tänään lehessä että kiltti 19v sotaa pakoon tullut ukrainalaistyttö puukotti miehen hengiltä, mitähän ne pahat ukrainalaiset tekee kun kiltitkin tappaa.
Potkupallon saivat äitiyspakkaukseen. Seuraavaksi kieltävät kännissä tanssimisen.
Orpo sai tunnin junan turkuun. 5 miljardia € , onko järkeä?
Ei kai se oo yksityisjuna ?