Kiristää hermoja, jos joku muuta väittää niin väitänpä, että valehtelee, paitsi tietysti mopoilijat itse.
Melusaastetta mopoista.
5
512
Vastaukset
- Anonyymi
Ei minua haittaa ollenkaan. En tosin itsekään mopoile.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17975416H
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Olisi hyvä jos vaadittaisiin riittäviä äänenvaimentimia. Tarpeeton ajo on jo tehty laittomaksi, mutta eipä sitä tällä kylällä valvota.
- Anonyymi
Mähän ajelen missä haluun ja tuun polttamaan kumia yöllä sun ikkunan alle.
- Anonyymi
Olipa karmeaa, kun naapurustossa oli useampi 15 vuotias sälli. Päivällä ei mitään mutta klo 22 jälkeen alkoi huudatukset. Pihasta vauhdilla liikenteeseen, 70 m päässä olevaan risteykseen pysähdyttävä ja siinä huudatusta. Mitäpä mopopojista muuten, mutta ääni pitäisi saada pois.
Joitakin vuosia sitten kuulin, että poliisi oli ottanut kiinni mopopoikia ja soittanut kotiin: Ajateltiin herättää teidät, kun teidän poika pitää täällä hereillä muita. Vau, juuri noin. Vanhempien niskaan vaan valitukset, kyllä heillä pitää olla auktoriteettiä saada rellukat kuriin.
Mopokortit pois häiriköiltä. Jos ajoa jatkuu, sitten yksinkertaisesti mopo jäähylle poliisien huomaan määräajaksi. Jos ei auta, sitten vaan takavarikoiminen pysyvästi. Valvontakameroita on paljon, ei tarvitse poliisin olla kadulla päivystämässä. Sijaan voisi antaa muovisen potkumopon, joka yleensä 3 vuotiaat käyttävät.
Niittytien monet hidasteet taitavat häiritä vain autoilijoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11710282
- 525020
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422201Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052058- 261914
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31991Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24983Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967