Saako mistään enää uusia minitraktoreita? Ei siis mitään soliksia kun pieninkin on jo maatilakokoa. Vaan pieniä ajoleikkurin kokoluokkaisia?
Minitraktori.
9
719
Vastaukset
- Anonyymi
Avant ja Bobcat tulee ainakin mieleen, mutta hinta on toki kova. Mitä ominaisuuksia pitäisi olla ?
- Anonyymi
Traktorivarustus ja maastokelpoisuus. Avantit ja bobcatit on moottorityökoneita. Niitä ei ole suuniteltu maastoajoon.
Nurmikon leikkuutta, puiden kuljetusta, tavaran ajoa ja semmosta. Vähän mönkijän tyyppistä käyttöä mutta mönkijöissä ei ole ulosottoja eikä työkoneiden mitoituksia.
- Anonyymi
Kubota EK1-261, teho 25 hv, pituus 2,7 m, paino 1000 kiloa ja hinta noin 15000 e. Ei ole halpa tämäkään.
- Anonyymi
Onko joku kyselly hintoja?
- Anonyymi
Tarjolla olevista kolmipyttyisistä on lista, jossa Solis ei ole maatilakokoa.
https://www.mascus.fi/+/catalogs=agriculture&categories=tractors&itemtype=auctionad,usedad&continentcodes=150&countries=fi&cylinders=1000030/1,price_asc,search.html - Anonyymi
Eipä niitä näytä olevan enää. Pienimmät on kolmesylinterisiä ja paino tonnin luokkaa.
- Anonyymi
Solis 16
7 990 EUR
https://www.mascus.fi/maatalous/traktorit/solis-16/ijcoio7a.html- Anonyymi
Ei mitään soliksia. Tuohan on juuri mitä ei tarvita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot683584Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe322969- 772656
- 282634
- 192365
- 522272
- 561911
- 581746
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111643- 141641