Kuinka moni on rikkonut lakia! Minä olen, mutta entä te!
Kriminaali Gallup
Matti Meikäläinen
14777
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jaa, eiköhän jokainen ole, vai eikö kukaan ole koskaan esim. kävellyt punaista päin?
Miksi oot kiinnostunu moisesta?
Haluan tietää on täällä muita "kriminaaleja" ku minä!
Aika laaja kysymys. Kukapa meistä ei olisi rikkonut lakia jossain muodossa.
Sinä olet siis myös rikkonut lakia!
Tein sen tässä yhteiskunnassa pahimman...ajoin ylinopeutta...jäin vielä kiinni, ja sakkoja 2000€...ja kaikki vitun raiskaajat ja pahoinpitelijät saa sakkoja ehkä 100 € ja vähän ehdollista päälle...niinpä...kai sitten on pahempi rikos ajaa 80 alueella 129 kun raiskata joku...*miettii vaan*
Tapoin vaimoni ja lapseni ja söin ne. Olen syyllinen myös muutamaan pommi-iskuun, jossa on kuollut kymmeniä. Olet ryöstänyt pari pankkia, diilannut huumeita, tappanut ihmisiä (muutama piski), raiskannut naisia ja lapsia (pari miestäkin), pahoinpidellyt poliiseja, varastellut autoja, hakannut ja ryöstänyt mummoja, tehnyt muutamia satoja nettihuijauksia, myyny varastettuja autoja, polttanut pari kirkkoa, heitellyt kiviä autosillalta, levittänyt AIDSia, ostanut alkoholia, tupakkaa ja huumeita alaikäisille, ryöstänyt kauppoja, huijannut, tuhonnut valtion omaisuutta ja vetänyt huumeita. Saatana oonko mä kriminaali? Mun mielest mua ei saa tuomita.
Ei sua tosta piä tuomita! Keskiverto kansalaisellakin on pitempi rikosrekisteri.
näpistyksiä noin 150..varmaa parist jäin kiinni :( kyllä kadutti ku jäin kiinni :) laittomia ilotulitteita 2 kpl..kotirauhan rikkominen ilkivalta pahoinpitely laiton uhkailu..ala-ikäisenä alkoholin juominen yleisellä paikalla..yleistä töhrimistä..kunnian loukauksia..yvhestä meinas tulla jopa oikeis juttu :) sit on viel lisää ilkivaltaa, kuten ristin väärin päin kääntämistä (en oo mikään nisti mut se risti kävi vituttaa :)..pahoin pitely..mitäs muita niitä vielä..noen nyt muista mut siinä oli kuitenki melkein kaikki :) ja ei oo rekisteriä ja sakkoo tullu jotain 250 MK yhteensä :) ja sit se yks ikkuna piti maksaa puoliks kaverin kanssa..
Hmm.. Mää iskin yhtä kusipäätä linkkuveittellä kun se kaverinsa kanssa kävi muhun kiinni ilman syytä. Sitte vielä tuli tuomio pahoinpitelystä. Ois se kusipää saanu miettiä seurauksia enneku yritti hakata mut.
maailmassa ei voi olla ihmistä, joka osaa käyttää tietokonetta, eikä ole ikinä rikkonut lakia!!! minäkin teen sitä melkein päivittäin'!!
Olen rikkonut... Ajoin 3päällä mopolla kännissä keskustassa ylinopeutta ja valehtelin vielä poliiseille... (hmm...tuuma mikähän rangaistus?) Mutta kyllähän tästä oppi aivan prkleesti!
- olen katsonut luvatta tv:tä vuosikausia
- olen jättänyt kerran veroilmoitukseen mainitsematta seikkoja jotka olisivat saattaneet nostaa kiinteistöveroa
- olen pimittänyt sosiaalivirastolta tiedon milloin minkin suuruisesta rahasummasta hakiessani toimeentuloturvaa
- esitän työvoimatoimistossa hakevani innolla töitä, vaikka en ole hakenut vuosikausiin tosissani yhtään minnekään
- olen pitänyt kissoja irti taajama-alueella (liekö rikos, en tiedä)
- olen pöllinyt aikoinani töistä kyniä, paperia, taskulampun, 200 mk arvoisen kirjoituskoneen kirjasinkiekon, kalliin sanakirjan, kontaktimuovia ym. roinaa
- olen syönyt vartioimattomia leivonnaisia jotka oli tarkoitettu vallan muille ihmisille työpaikallani
- olen riidellyt poikaystäväni kanssa kovalla äänellä yöllä ja olen lyönyt häntä pari kertaa
Ja vielä pahempaa nimimerkki Naikkonen. Kirjoituksestasi päätellen olet vielä syyllistynyt rikoksista hirveimpään. Olet jättänyt elämäsi elämättä! Sen verran surkealta ja jonninjoutavalta vaikutti elämäsi tnnustuksesi perusteella.