Meinasko ne vielä kirkonkelloja soitella Ukrainalle vielä?
Kirkon kellot
10
1107
Vastaukset
- Anonyymi
Kumisevat vain!
- Anonyymi
Venäläiset ei eka kuminoista lähteny karkuun vielä.
- Anonyymi
Kyllä ne on kuin kuolin kellot Ukrainalle.
- Anonyymi
Millee tavala se kirkonkellojen kolistelu auttaa ukrainalaisii ?? Miusta ei mittää appuu oo, melusaastetta vuan kylälä asuvilen..
Parraiten auttaa kun kerräykseen antaa rahhoo jolla ostettaan kunnon asseita joila vanjoo silimii vällii..- Anonyymi
Miksi jumala ei auta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi jumala ei auta?
Eikä joulupukki.
- Anonyymi
Ukrainan peli on pelattu jo ajat sitten,eihän heimo jolla ei ole koskaan ollut mitään omaa voi pärjätä pelkän kerjäämisen voimin.
Suomenkin avustukset menevät kuin "kankkulan kaivoon" ja joutuvat lopuksi
venäläisten haltuun eli omistukseen .
Meren takainen vanha höperö sekoilee ja kaatuilee onnettomana,no pian valta
vaihtuu ja Tramp tulee pressaksi lopettaen tuon kerjäläis poppoon avustamisen.- Anonyymi
Niin siinä käypi
- Anonyymi
Tosi Uskovaisten on nyt kotona rukoiltava polvillaan jo!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218676Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307927Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105518Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825159Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294989Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373487- 1253204
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353096Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853089Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252690