Meinasko ne vielä kirkonkelloja soitella Ukrainalle vielä?
Kirkon kellot
10
1248
Vastaukset
- Anonyymi
Kumisevat vain!
- Anonyymi
Venäläiset ei eka kuminoista lähteny karkuun vielä.
- Anonyymi
Kyllä ne on kuin kuolin kellot Ukrainalle.
- Anonyymi
Millee tavala se kirkonkellojen kolistelu auttaa ukrainalaisii ?? Miusta ei mittää appuu oo, melusaastetta vuan kylälä asuvilen..
Parraiten auttaa kun kerräykseen antaa rahhoo jolla ostettaan kunnon asseita joila vanjoo silimii vällii..- Anonyymi
Miksi jumala ei auta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi jumala ei auta?
Eikä joulupukki.
- Anonyymi
Ukrainan peli on pelattu jo ajat sitten,eihän heimo jolla ei ole koskaan ollut mitään omaa voi pärjätä pelkän kerjäämisen voimin.
Suomenkin avustukset menevät kuin "kankkulan kaivoon" ja joutuvat lopuksi
venäläisten haltuun eli omistukseen .
Meren takainen vanha höperö sekoilee ja kaatuilee onnettomana,no pian valta
vaihtuu ja Tramp tulee pressaksi lopettaen tuon kerjäläis poppoon avustamisen.- Anonyymi
Niin siinä käypi
- Anonyymi
Tosi Uskovaisten on nyt kotona rukoiltava polvillaan jo!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264596Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17595- 93535
- 65531
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437