Nyt on hieno idea tsadista, jossa kaksi ylioppilasta, vihreää naista teki mahtavan teon!
Paskantivat tahallaan housuun linja-autossa Tsadin ja Turun välillä.
Tämä on hienoa ja nykypäivää!
Koillissanomien toimittajat voisi paskantaa Ervastin autoon Kuoliolla ja istua sitten tortun päällä Ouluun!
Mahtavaa vihreää siirtymää!
Tämä on sananvapautta parhaimmillaan kun saa tehdä ihan mitä vaan kun on toimittaja!
Vihreä toimittaja!
https://ylioppilaslehti.fi/2013/02/yl-raportti-paskoimme-housuun-bussissa-turkuun/
Koillissanomat hoi tehkääpä perässä
10
968
Vastaukset
- Anonyymi
Alottaja: onko sulla kaikki viskilasit ehjånä päässäsi???
- Anonyymi
Yhtä viisas kommentti kuin tuo paskojien teko!
Samaa sarjaa!
Pikkusen pöljää porukkaa.
- Anonyymi
Kannattaisi tarkistuttaa korvien välissä pikimmiten.
- Anonyymi
Tee se ihmeessä, jos siltä tuntuu. Tuntuuko, että pitäisi paskantaa tahallaan housuun Ervastin linja-autossa tai postiautossa.
Niin tai kuusamolaisen taksin kyydissä?
- Anonyymi
Persut ei uskalla paskantaa edes linja-auton penkille!
- Anonyymi
Ai ei, kylläpä ne osaa puhua shaissea ihan taitavasti, eri asia tuleeko torttua olleenkaan.... :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai ei, kylläpä ne osaa puhua shaissea ihan taitavasti, eri asia tuleeko torttua olleenkaan.... :D
Mitä yrität viestittää, onko jotain sanottavaa, tahvo!
Kepu pettää aina.
https://youtube.com/watch?v=W-AO0MRuD38&feature=shareb - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai ei, kylläpä ne osaa puhua shaissea ihan taitavasti, eri asia tuleeko torttua olleenkaan.... :D
Kepulaisille tarvitaan kriisiapua.
Vihervasemmiston apupuolue keskusta ei toivu ilman ammattiauttajan apua siitä vitutuksesta mikä tuli kansan talikosta päin naamaa, kun kansa äänesti aivan väärin!
Kansa pitää vaihtaa!
Suomi tarvitsee kipeästi päiväntasaajan alikehittyneiden maiden koodareita äänestäjiksi, että saadaan takaisin punavihreän keskustan hegemonia!
- Anonyymi
Kepu se taas valehtelee niin että korvat heiluu.
Keskustan varapuheenjohtaja Markus Lohi väittää Suomenmaan 24.8. julkaisemassa artikkelissa hallituksen leikkaavan lähipalveluista. Perussuomalainen sosiaali- ja terveysministeri Kaisa Juuso kertoo Suomenmaalle lähettämässään vastineessa, miksi Lohen väitteet eivät pidä paikkaansa.
Hallituksen tavoitteena on nimenomaan parantaa hoitoon pääsyä ja hoidon jatkuvuutta, kertoo sosiaali- ja terveysministeri Kaisa Juuso Suomenmaalle lähettämässään vastineessa.
– Hyvinvointialueiden rahoitus on yleiskatteellista rahoitusta, mikä tarkoittaa, että hyvinvointialueet itse päättävät rahoituksen kohdistumisesta hyvinvointialueen sisällä. Näin myös Markus Lohi on itse päättämässä siitä Lapin hyvinvointialueen valtuutettuna, Juuso toteaa.
Soten rahoituksesta päätettiin Lohen kaudella
Hyvinvointialueiden rahoitus on tänä vuonna noin 23 miljardia euroa. Ilman mitään toimia sen on ennustettu kasvavan 4,5 miljardia vuoteen 2027 mennessä. Hallitusohjelman tavoitteena on hidastaa kustannusten kasvua noin 1,4 miljardilla. Hyvinvointialueiden rahoitus tulee siis tällä hallituskaudella kasvamaan noin 3 miljardia.
– Tämä hallitus toteuttaa siis viime vaalikaudella keskustan siunaaman sote-uudistuksen tavoitteita kustannusten kasvun hillitsemisestä, Juuso kertoo.
Soten rahoitusta ohjaavat tekijät on päätetty viime hallituskaudella Markus Lohen ollessa sosiaali- ja terveysvaliokunnan puheenjohtajana. Niitä tullaan tarkastelemaan seuraavana kerran syksyllä 2025, kun hyvinvointialueiden kahden ensimmäisen vuoden tilinpäätökset ovat nähtävissä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161