Pride liputus...

Anonyymi-ap

...että sellainenkin vielä!

12

1360

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Homppeliherrat odottaa aikaansa.

      • Anonyymi

        saadaan noi naapurista valuvat uskovaiset hiillostettua takasin ;)


    • Anonyymi

      On naurettavaa että Auran kunta lähtee, pride liputukseen! Onkohan kunnalla varaa kuntalaisten yhdenvertaiseen kohteluun esim, sotaveteraanit, martat, kotiseutuyhdistykset, kyläyhdistykset, näkövammaiset, cp-vammaiset, eriliset vanhusten yhdistykset, eri seurakunnat jne, jne. Aikooko Aura tasapuolisesti liputtaa kaikkien heidän puolestaan. Tästäkö alkoi auran alamäki?

      • Anonyymi

        Hahah, eikai aurassa nyt muita kummarreta, kun yrittäjiä :D


    • Anonyymi

      Eikös tästä noussut kohu juuri sen takia, kun eräs naikkonen joka kuuluu sekä uskovaisiin että tuonne pride-piireihin paljastui . Oli riitautunut pride-kavereiden kanssa ja nyt siitä kiukuttelee julkisesti, kai yrittää peitellä kytköksiään.

      • Anonyymi

        Täähän se yleensä on näissä ongelma.. miksi muutoin suuttua niin kovin.. ellei kosketa henkilökohtaisesti itseä..


    • Anonyymi

      Nyt Soukkakin otti asiaan kantaa Viikkolehden naputuksissa.

    • Anonyymi

      Siihen on syytä vaan tottua. Kohta on presidenttinä homo. Hauska seurata, kun presidenttipari edustaa suomea maailmalla.

    • Anonyymi

      Ei se ennen aiheuttanut erikseen vihaa ihmisten kesken, jos joku tiedettiin homoksi. Mies sai pukeutua kukkamekkoon ja sitä vaan naureskeltiin. Nykyinen pride hölmöily hieroo sitä homokulttuuria vasten kunnollisten ja sovinnaisten ihmisten naamaa, joka siinä aiheuttaa vihan tunteita. Suvaitsevaisuutta pride hölötys ei kasvata, vaan vastakkain asettelua. Lapsia ja nuoria aivopesemällä tämä pride porukka lopulta pääsee omassa asiassa eteenpäin. Sen näkee, kuka elää.

    • Anonyymi

      persutko sen järjästää?kun kerran sieltä niitä homppeleita löytyy ja kaikenmaailman tomppeleita myös!

      • Anonyymi

        Kyllä tämä aloitus on tullut vasemmalta laidalta. Persut ei homoilullaan hae julkisuutta.


    • Anonyymi

      Anni

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      82
      6025
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      79
      4860
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      52
      4422
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4182
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3789
    6. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      6
      3522
    7. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      91
      2561
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2503
    9. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2409
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      47
      2139
    Aihe