Pahin synti kristin uskon mukaan ?
Tiedättekö mikä on
14
502
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkäpä yhteen kirjoittaminen?
- Anonyymi
Syntyminen?
- Anonyymi
Kirjoitustaidon puute.
- Anonyymi
Ihmetyttää yhä nämä uskonnot ja se miten helposti järkevätkin ihmiset lähtevät mukaan niinkin älyttömiin juttuihin. Ymmärrän toki että moni hakee ehkä lohttua ja toivoa älyttömässä maailmassa. Että olisi edes jotain mutta kuitenkin...
- Anonyymi
Ahneus, rahan ahneus ja himo.
- Anonyymi
Loogista.
Sen alle peittyy kaikki ihmisessä oleva hyvän potentiaali.
Se on myös se moottori joka johtaa suoraan muihin synteihin,
- Anonyymi
Kokoomuksen äänestäminen.
- Anonyymi
(Pahin) synti kristinuskon mukaan on Jumalasta luopuminen.
- Anonyymi
Pyhän hengen pilkka
- Anonyymi
Ettei usko Jeesuksen olevan messias. Ei Jeesus olekaan messias, vaan messias on ihmiset vapauttava arvomaailma, liberalismi.
- Anonyymi
Uskonnoista tietämätön on silti ahne ja tuomitaan kadotukseen. Jos haluat toisen omaa tai paljon jotain kaikkea. Olet jo helvetin porteilla. Oli uskosi mikä vaan.
- Anonyymi
Paljon jotain kaikkea? Mitä tarkoitat? Puhu selkeästi
- Anonyymi
*curse*
- Anonyymi
Oikeestaan niitä on kaksi, Pyhän Hengen pilkkaaminen ja toinen, Jeesuksen Kristuksen Rakkauden hylkääminen, kumpikin takuu varma piletti Helvettiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1117963Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4247112SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1825369Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1284311Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en764224Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954186Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103922Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03600Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132470Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema172056