Milä Sofia Zida elää?

Anonyymi-ap

Taide ja musiikki eivät taida tuottaa niin hirveästi, että saisi laivän päälle muutakin
kuin ylähuulen. Siihen vielä asumiskustannukset, vai Andykö elättää, Andyllä sentään
on tuloja. Eikö Sofian olisi pitänyt saaha myös elatusmaksuja, kun kerta äitinsä on
ollut pakko saada elävä matkamuisto 9kk:n toimistus ajalla tosin. Kätevää, palata kotiin ja odottaa "matkamuiston" kehittymistä . Ulos on kuitenkin pitänyt "matkamuisto" itse pusertaa.

5

1304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmaan elää niinkuin moni muukin suomalainen: Lapsilisä ja melko automaattinen asumislisä tulee varmasti sekä elatusmaksut joko lapsen isältä tai Kelalta. Siihen päälle pari myytyä taulua kuukaudessa ja rahaa musiikkikeikoista niin pääsee jo varmasti ihan ok kuukausipalkkaan.

      Oman musiikin soitosta radiossa ja striimauksista ei varmasti kauheasti kerry rahaa ja niiden tilitykset voivat muutenkin kestää yli 6 kk tai jopa vuoden sen jälkeen kun musiikkia soinut jossain.

    • Anonyymi

      "Matkamuisto" on kuitenkin ihan suomalainen kaveri joka työskenteli pitkään Sofian kanssa, että se siitä teoriasta.

    • Anonyymi

      Matkamuiston isä siis varmaan. Ja joo, kyllä oli ihan pitkäaikainen kumppani hänelle.

      Ja kyllähän nuo maksaa myös noista osallistumisista reality ohjelmiin. Taitaa olla aina joku könttäsumma per ohjelma koska eihän sitä täysin voi etukäteen tietää kuinka monta jaksoa siellä ovat.

    • Anonyymi

      kommentoi joissain haastiksessa, ettei muka koskaan ole etsinyt julkisuutta. Kumma homma, kun kaikenmaailman tosi tv ohjelmista ja kissanristiäisistä ja milloin mistäkin yrittää saada itseään esille. Yli-esittää kyllä niin antaumuksella ettei aidon oloista hänestä saa millään. Taitaa ottaa rahallisen hyödyn irti jokaisesta mistä vaan saa.

    • Anonyymi

      Hän ei osaa puhua espanjaa eikä ole myöskään asunut Meksikossa. Joku voisi tarkistaa nämä ”faktat”. Ehkä opetellut muutamia lauseita että saa biisiin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      192
      1321
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1138
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      864
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      860
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      780
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      745
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      702
    8. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      689
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      657
    Aihe