Kyl on kallis kauppa. Taitaa mennä huonosti kun itse kauppias siivoaa pihaa ja viereinen vanha baari rakennus tyhjänä ilman vuokralaisia.
K-Erkinkulma
Anonyymi-ap
7
993
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä että kerroit ettö on kallis kauppa,niin tietää hakea vain tarjoukset. Eipä sitten muuta kannatakkaan hakea.
- Anonyymi
K-ryhmän kaupat ovat kalliita,mene liideliin tai S-ryhmän kauppaan jos haluat halvempaa.
- Anonyymi
Kassalla ite pyydän tuotteista ennen maksua tarjouksen. Yleensä saan kaikki -40%. Moni ei tiedä tästä asiasta mitään. Kannattaa perehtyä tinkimiseen.
- Anonyymi
Baarirakennus kirjoitetaan tosiaan yhteen.
- Anonyymi
Viereisestä baari rakennuksesta seurakunta lähti vuokra korotuksen takia.
- Anonyymi
Onhan se jo kohta 60 vuotta siinä pärjännyt, mutta nyt ajat ovat kovia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859