Uutisessa huomiota kiinnitti se, että Pieni Luca-koira raadeltiin hengiltä kotipihan tuntumassa Imatralla, mutta menehtyi hengiltä Hämeenlinnan eläinsairaalassa. Välimatka on noin 250 kilometriä, eikö lähempänä ollut eläinsairaalaa???
Pitbull raateli pikkukoiran
8
451
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa, että oikein murhasi Pienen Lucin (huom isot kirjaimet).
- Anonyymi
Tässä se nyt nähdään, kannattaa ottaa useampi koira, että elämä jatkuu jotenkin.
Kyllä yhden koiran kanssa on sellaista kituuttamista, minä olen ajatellut sellaista 4 koiran perhettä. Jos yksi kuolee niin vielä kolme jäljellä.
Suomessa pitää harkita sirutuksen jälkeen terveyskeskuksen yhteyteen koirille omaa vastaan ottoa. Saa isäntä ja koira samalla reissulla rokotuksen. Ei se tule valtiolle turhan kalliiksi, kun tuo lapsilukukin alenee.- Anonyymi
Kyllä, piikille niin rakit kuin omistajatklin!
- Anonyymi
Kyllä koirat auttaa monta ihmistä henkisesti. Miksi ihminen ottaa koiran elinkumppaniksi jonka kanssa nukkuu ja asuu koko elämänsä?
Seuratessa koiran omistajaa, joka puhuu koiralle tunteensa, nostaa eläimen omalle tasolleen henkisesti ja vielä eläimen kuoltua suree enemmän, kuin kuollutta läheistään.
Tätä tilannetta ei katsota henkiseksi ongelmaksi meidän yhteiskunnassa??- Anonyymi
Osta tildo senkin pervo.
- Anonyymi
Ei riitä että käyvät raatelemaan pikku koiria. Minua on yksi purru takamuksesta pihalla kun olin tupakalla istumassa. Nyt sitten pari kertaa tulee kaksi koiraa omistajansa kanssa muristen hissistä omistaja roikkui naruissa hirveännäköisiä petoja. Jotenkin tuli tunne että teki tahallaan.
- Anonyymi
Pelkkää tuuria ettei pikkurakin omistajakin päässyt hengestään, vielä parempi kun ison rakin omistajat joutuisi raadelluksi hengiltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011631
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581061Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140964- 85922
- 61916
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t268795Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75765Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61732Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342731