Sirutettu juusto

Sitä nyt yritetään meille syöttää, pystyykö sitä mitenkään todentamaan missä on?
Ainakin suurempien firmojen juustoja aion välttää, pitää kai opetella juustonvalmistuksen jalo taito.
2122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eihän se koske muuta kuin ylimainostettua ja ylihinnoitettua pahanmakuista parmensaani juustoa. Muita juustoja voit aivan huoletta syödä.

Äänestä

Käsittääkseni siru tulee etikettiin / tuoteselosteeseen, jotta sitä ei voi syödä muuten kuin jos on huolimaton juustoa käsitellessään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sitä nyt yritetään meille syöttää, pystyykö sitä mitenkään todentamaan missä on?
Ainakin suurempien firmojen juustoja aion välttää, pitää kai opetella juustonvalmistuksen jalo taito.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu