Psyykkiset kyvyt ja Atlantis

Anonyymi-ap

Jokaisella ihmisellä on mahdollisuus kehittyä selvänäköiseksi. Joillakin kyky on terävä jo syntymästä saakka, toiset tarvitsevat enemmän harjoitusta. Jokainen voi kuitenkin kehittää selvänäköisyyden taitoaan.

Ennen Atlantiksen pimeää aikakautta ihmiset luottivat omaan selvänäköisyyteensä ja elivät nykyistä paremmassa yhteydessä omaan sieluunsa, muihin ihmisiin ja ympäröivään luontoon. Kun älykkäämpi mutta julmempi rotu saapui Atlantikselle, he pyrkivät nopeasti tekemään ihmisistä orjiaan. Orjuus ei ollut fyysistä vaan energeettistä. Tämä älykkäämpi mutta julmempi rotu manipuloi ihmisten DNA:ta sillä tavoin, että ihmisen yhteys omaan sieluunsa ja samalla selvänäköisyyden taito heikkeni. Koskaan se ei kuitenkaan sammunut, koska ihmisen yhteyttä omaan sieluunsa ei voi katkaista ulkopuolelta.

Kun älykkäämpi mutta julmempi rotu oli saanut ihmiset energeettisesti orjikseen, he alkoivat uskotella, että vain harvoilla ja valituilla on pääsy jumalan luo. Näin syntyi perinne alisteisesta henkisyydestä, jossa olentoja ei enää pidetä samanarvoisina, vaan alistava joukko uskottelee alistetulle, että nämä eivät pysty harjoittamaan henkisyyttään ilman alistavan joukon lupaa, suostumusta tai taitoa. Tällainen perinne näkyy edelleen monissa maailman uskonnoissa. Ei tietenkään ole totta, että kukaan olisi toista tärkeämpi, vaan jokainen saa ja jokaisen tulee itse etsiä tiensä oman sielunsa ja sitä kautta jumalan luo.

Tällä palstalla osa kirjoittajista uskottelee, että on olemassa "oikeat" selvänäkijät ja sitten me muut. Toivon että ymmärrätte, että henkisten kykyjen "salliminen" vain tietylle joukolle on Atlantiksen pimeän kauden perinnettä ja perustuu energeettiseen orjuuttamiseen.

Ketään sellaista ei voi kontrolloida energeettisesti, joka on suorassa yhteydessä sieluunsa. Sielu antaa aina niin hyvät eväät elämässä toimeen tulemiseen ja jopa iloon ja onnellisuuteen, että silloin ei ole tarvetta kontrolloida muita. Atlantiksen pimeän aikakauden orjuuttavalla joukolla ei tietenkään ollut yhteyttä omaan sieluunsa. Sen vuoksi he kuvittelivat saavuttavansa onnellisuuden muita orjuuttamalla.

Mieti siis kaksi kertaa, ketä kuuntelet tällä palstalla. Selvänäköisyyden kyky, tai ainakin mahdollisuus kehittää sitä, kuuluu meille kaikille. Jos joku väittää muuta, hän noudattaa atlantislaista erottelupolitiikkaa eli uskomusta siitä, että on olemassa erikseen psyykkisesti "kyvykkäät" ja "kyvyttömät" ihmiset.

6

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Höpönhöpön. Sitä saisi ns "tavikset" aika kauan kehitellä...

      • Anonyymi

        Erottelu "taviksiin" ja "kyvykkäisiin" on nimenomaan tuota atlantislaista perua. Tämä "mielen ohjelmointi" vinoon on niin toimivaa, että ne, jotka kokevat itsensä "taviksiksi", eivät koskaan edes kokeile kykyjään.

        Mutta sillä tavalla se oli Atlantiksella suunniteltukin. Jaottelu ja erottelu täytyi saada iskostettua ihmisten mieliin niin voimakkaasti, että se estäisi yhteyden hakemisen oman sieluun. Valitettavasti.

        Nyt kun tiedämme paremmin, toimikaamme toisin.


      • Anonyymi

        Nii on. Varmaan kaikilla voisi ollakii jollain tavoin intuitiotaan kehittää, mutta kyllä se niin vaan on, että osa syntyy suoraan sen kyvyn kanssa, ilman ettei tarvitte mitenkään sitä "kehittää".

        Tädilläni oli se kyky ja sitä ei kukaan kyseenalaistanut.

        Näkijällä, jolla Sastamalassa käyn, on samanlainen kyky, hänkin on sanonut sen olleen syntymästään asti.

        Mä luulen, että toi alotus on jonkun sellasen propagandaa, joka kovin toivois että hällä se kyky olisi, ja ilmeisesti ehkä just se joka täälläkin on kovin koittanu itteensä mainostaa.
        Mun tuttu sano että oli tullut kokemuksensa pohjalta päätelmään, että mitään sen kaltaisiin kykyihin viittaavaakaan ei kyseisellä ollut.
        Että siinä on varmaan vielä aika paljon sitten kehitettävää...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nii on. Varmaan kaikilla voisi ollakii jollain tavoin intuitiotaan kehittää, mutta kyllä se niin vaan on, että osa syntyy suoraan sen kyvyn kanssa, ilman ettei tarvitte mitenkään sitä "kehittää".

        Tädilläni oli se kyky ja sitä ei kukaan kyseenalaistanut.

        Näkijällä, jolla Sastamalassa käyn, on samanlainen kyky, hänkin on sanonut sen olleen syntymästään asti.

        Mä luulen, että toi alotus on jonkun sellasen propagandaa, joka kovin toivois että hällä se kyky olisi, ja ilmeisesti ehkä just se joka täälläkin on kovin koittanu itteensä mainostaa.
        Mun tuttu sano että oli tullut kokemuksensa pohjalta päätelmään, että mitään sen kaltaisiin kykyihin viittaavaakaan ei kyseisellä ollut.
        Että siinä on varmaan vielä aika paljon sitten kehitettävää...

        Minulle (aloittajalle) osoittamasi negatiivinen energia ei tule perille. Se palaa takaisin sinulle ja vahingoittaa sinua niin kauan, kunnes opit arvostamaan kaikkia sieluja. Kaikkea hyvää sinulle. 🙂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minulle (aloittajalle) osoittamasi negatiivinen energia ei tule perille. Se palaa takaisin sinulle ja vahingoittaa sinua niin kauan, kunnes opit arvostamaan kaikkia sieluja. Kaikkea hyvää sinulle. 🙂

        Tuossa kommentissa, minkä joku laittanut, en parhaalla tahdollakaan koe olevan mitään negatiivista energiaa?!?

        Sanoo kuinka asiat on. Itse olen kyllä ihan samaa mieltä. Toisilla on jo syntymässään saatu näkijänlahja, ilman mitään sen kummempia kehittelyjä.

        Mitä muutoin tuossa, olen siitäkin samaa mieltä että nykyään tuntuu olevan kovin paljon sellaisia, joilla ei ole oikeata lahjaa, ja sitten tuntuvat ikään kuin kiukuttelevan täällä niistä, joilla se on, tai juuri tuolla tavoin, koettavat niin suurta lahjaa mitätöidä.

        Osahan tosiaan sitten esiintyy näkijöinä, ilman lahjaa, ja mielestäni tekevät hallaa sille oikealle näkijäntyölle.

        Itse olen saanut paljon apua oikealta näkijältä. Voimia heille, jotka lahjansa kanssa työtään tekevät. Ei se varmasti ole aina helpointa tietä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      97
      1503
    2. 209
      1448
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      970
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      969
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      50
      747
    6. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      735
    7. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      53
      682
    8. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      4
      673
    9. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      40
      666
    10. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      34
      660
    Aihe