Luvialaisten pitäisi olla kiitollisia että joku tekee heille ilmaiseksi metsurin töitä kirkonmäellä
Luvialla ahkera moottorisahamies harventaa puita
7
730
Vastaukset
- Anonyymi
Näin on. Sielunvihollinen iski ahneen kirkon kylkeen. Karma kosti seurakunnalle kaikenmaailman sateenkaarimessut sun muut kotkotukset.
- Anonyymi
Mystinen metsätyömies...
- Anonyymi
Tämä kaikkitietävä prinsessalauma ei ole vielä ottanut asiaan lainkaan kantaa. Aika outoa. Ketään ei ole edes lynkattu.
- Anonyymi
Kummallista kun kaikki tietävät kuka oli asialla, mutta kukaan ei sano julkisesti kun pelätään terroristilaumaa ja heidän vanhempiaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kummallista kun kaikki tietävät kuka oli asialla, mutta kukaan ei sano julkisesti kun pelätään terroristilaumaa ja heidän vanhempiaan.
En minä ainakaan tiedä. Kerro!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kummallista kun kaikki tietävät kuka oli asialla, mutta kukaan ei sano julkisesti kun pelätään terroristilaumaa ja heidän vanhempiaan.
Juu ja yks ja toinen toitottaa Facebookissa, miten kamala meteli yöllä oli kirkonmäellä. Kukaan ei vaan älynnyt/uskaltanut soittaa hätäkeskukseen. Koiranrakeista ja kärpäsistä sinne kyllä mielellään kilautellaan. Näin Luvialla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1957334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721436