Jos ihminen on ylpeä, että on kova duunari vaille, että hänellä on perhettä, niin jotakin on väärin

Anonyymi-ap

Teki koko elämänsä vain töitä aamusta iltaan ilman lomia.
Kuin robotti.
Samaan aikaan ei ollut mitään henkilökohtaista elämää, perhettä, eikä lapsia syntynyt.
On henkilössä jotakin pahasti vialla alun alkaen.

9

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katsoisin, että riippuu myös siitä, mitä se duuni on ollut. Jos on työskennellyt muiden ihmisten hyväksi tai vaikka kehittänyt jotain ihmiskunnan hyödyksi, niin ei kuulosta minusta lainkaan vialliselta yksilöltä, vana päinvastoin. Kaikista ei myöskään ole vanhemmiksi. Minusta on kunnioitettavaa, että ihminen itse tajuaa tuon. Ihan liian moni on menneinä vuosikymmeninä tehnyt lapsia, vaikka siihen kasvatuspuuhaan ei ole ollut mitään edellytyksiä. Liian moni edelleen tekee sitä. Parempi olisi silloini jättää ne lapset tekemättä. Eivät kaikki eläinyksilötkään koskaan lisäänny. Sama tietysti myös parisuhteen kanssa. Jos ei siihen kykene, niin parempi jättää kokeilematta.

      • Anonyymi

        😂😂😂😂😂😂


    • Anonyymi

      Niin, tai sitten vikaa voi olla myös yhteiskunnassa ja kulttuurissa jos tuntee itsensä Neoksi Matrixin sisällä 😎. Niillä on aurinkolasit päässä niissä leffoissa, niin siksi 😎. Tätä ajattelua voi laajentaa myös siihen että miksi osa ihmisistä voi henkisesti pahoin. Mitä jos kyse on lähinnä siitä että he murehtivat tavallista ihmistä helpommin ja näkevät kaiken skeidan läpi keskimääräistä herkemmin 🤔? Sehän johtaa masennukseen väkisinkin. - Sivusta.

      • Anonyymi

        Voi se olla noinkin ja muitakin syitä on.


    • Anonyymi

      Kai se siinä kaiken ohella kerkiää tehdä pahojaankin. Kaikkien kapasiteetille, ei ne lapset tosiaankaan sovi. Palkkatöistä kyllä joutuu pakolliset lomat pitämään, mutta jos lomalla tekee" muuta työtä", niin ei silloin se "kumppani" löydy koskaan. Onpahan on valintansa, vois vaikka harkita vielä jotakin lisätöitäkin, onhan siinä vielä yön tunnit käytettävissä.

    • Anonyymi

      Näinkö on?

    • Anonyymi

      Yritetty on kaikkea kuitenkin tehdä...

    • Anonyymi

      Jokin on jäänyt vähemmälle minkäs teet...

    • Anonyymi

      Tee mies

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      271
      5749
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5205
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4958
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      130
      2255
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      413
      1937
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      61
      1829
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1792
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1735
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      105
      1572
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      405
      1449
    Aihe