Loistavaa Maarianhamina, luotte uutta jalkapallokulttuuria. Toivotan menestystä joukkueelle ja faneillenne, toivottavasti näen jatkossa pelejänne ja nousette kärkisijoille!
Huvittavaa oli lukea lehdestä FC Lahden JUNTTIÖRVELÖIDEN mesoamisesta Ahvenanmaalla.
Maarianhaminan IFK!
4
382
Vastaukset
- Sebu
Olin katsomassa HJK-MIFK ottelua ja täytyy sanoa että MIFK kannattajat tuovat mukavasti tunnelmaa veikkausliiga peliin. Toivottavasti Mifk kannattajat jaksavat jatkossakin tulla isommalla porukalla katsomaan joukkueensa pelejä finskille.
- ammuu olen kana
Kyllä! Loistavaa MIFK! Näin tuodaan sitä oikeaa tunnelmaa jalkapallo-otteluun. Vielä kun Maarianhaminassa asuisi enemmän ihmisiä niin siinä olisi suomen seuraava suurseura valmis.
- Z!LL!
ammuu olen kana kirjoitti:
Kyllä! Loistavaa MIFK! Näin tuodaan sitä oikeaa tunnelmaa jalkapallo-otteluun. Vielä kun Maarianhaminassa asuisi enemmän ihmisiä niin siinä olisi suomen seuraava suurseura valmis.
Olenko kuullut väärin? kun katsoin varmaankin Kups vs Mifk niin he sanoivat että joukkueella ei ole aamu treenejä? koska kaikki ovat muualla töissä.
Mutta kannatan Mifkiä tosi kovasti!
- että
katotaaha ku mifk rupeis rämpimään kunnolla että paljo niita "kannattajia" silloin liikkus vieraspeleissä. se on tätä alun innostusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746294MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415358Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.594243NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734102Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja653860Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.691147- 48923
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?29797Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62791- 233777