Loistavaa Maarianhamina, luotte uutta jalkapallokulttuuria. Toivotan menestystä joukkueelle ja faneillenne, toivottavasti näen jatkossa pelejänne ja nousette kärkisijoille!
Huvittavaa oli lukea lehdestä FC Lahden JUNTTIÖRVELÖIDEN mesoamisesta Ahvenanmaalla.
Maarianhaminan IFK!
4
339
Vastaukset
- Sebu
Olin katsomassa HJK-MIFK ottelua ja täytyy sanoa että MIFK kannattajat tuovat mukavasti tunnelmaa veikkausliiga peliin. Toivottavasti Mifk kannattajat jaksavat jatkossakin tulla isommalla porukalla katsomaan joukkueensa pelejä finskille.
- ammuu olen kana
Kyllä! Loistavaa MIFK! Näin tuodaan sitä oikeaa tunnelmaa jalkapallo-otteluun. Vielä kun Maarianhaminassa asuisi enemmän ihmisiä niin siinä olisi suomen seuraava suurseura valmis.
- Z!LL!
ammuu olen kana kirjoitti:
Kyllä! Loistavaa MIFK! Näin tuodaan sitä oikeaa tunnelmaa jalkapallo-otteluun. Vielä kun Maarianhaminassa asuisi enemmän ihmisiä niin siinä olisi suomen seuraava suurseura valmis.
Olenko kuullut väärin? kun katsoin varmaankin Kups vs Mifk niin he sanoivat että joukkueella ei ole aamu treenejä? koska kaikki ovat muualla töissä.
Mutta kannatan Mifkiä tosi kovasti!
- että
katotaaha ku mifk rupeis rämpimään kunnolla että paljo niita "kannattajia" silloin liikkus vieraspeleissä. se on tätä alun innostusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841646Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691551Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711288Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691262- 56877
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65843Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791