Seitsemän päivän kuuri, eikä kunnolla ole tehonnut vieläkään. Huomenna viimenen tabletti. Kyllä pännii !
Keuhkokuume ja antibiootit
6
474
Vastaukset
- Anonyymi
Jaksat sentään kirjoittaa ja kiukutella.
- Anonyymi
Kiitos kommentista, suomalainen herrasmies.
- Anonyymi
Sun on mentävä lääkäriin uudestaan. Keuhkokuume ei ole leikin asia.
- Anonyymi
Eikö ne ohjeistaneet...no netistä kantsii etsiä kun on kyse omasta henkikullasta.
----Antibioottihoito alkaa tehota yleensä 2–3 vuorokauden kuluessa. Jos hoitovastetta ei tule, hoitoa tehostetaan ja lisätutkimuksilla suljetaan pois komplikaatioiden kuten keuhkopaiseen ja keuhkopussintulehduksen mahdollisuus.
Kotihoidossa antibioottikuurin kesto on tapauskohtaisesti 5–10 päivää. Lääkäriin on syytä mennä uudelleen aina, jos vointi huononee tai jos tauti ei antibioottihoidosta huolimatta lievity kolmen päivän kuluessa.
https://www.mehilainen.fi/keuhkokuume - Anonyymi
Anteeksi, kun en ole penskoja tehny !
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352136
- 841283
- 561248
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321172- 601129
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39864Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121739- 27684
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi20541