Selittelet miten on kiire etkä ehdi jutella. Mua ärsyttää se selittely, ei se ettet ehdi jutella. Se ärsyttää niin paljon että varmaan seuraavalla kerralla sanon suoraan ettei mun kanssa tarvitse jutella. Käsken lopettaa sen teennäisen esittämisen.
Ärsyttää se kun kohtelet kuin id1oottia aina
Anonyymi-ap
32438
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Miehelle vai naiselle?
Ihan sama. Puhun suoraan jatkossa ihan irl.
Ei tämä miehen vedätykset ole hyvä lähimmäinen kenellekään…
Toihan on ihan hel..etin hyvä idea puhuu suoraan kohteellee irl. Tän kautta ku vastaanottaja voi olla joku muu kuin oikee kohde ja tulkita viestis päin v.tua. Kas kun ei tullu heti mielee.
Juu sitä odotellaan.
Ota huomioon että toisella voi olla sen verran huono olla ettei pysty juttelemaan kunnolla.
Kun on tarpeeksi rikki, se juttelu voi saada aikaan totaali romahduksen jota koittaa vältellä.
Ainakin itsellä on näin.
Omalla kohdallani viestittely on helpompaa kun ihan se naamatusten olo sellasten kanssa joiden edessä ei halua romahtaa, tai joille en ole kertonut romahdus vaaraa.
Mut jos sulle on pakko selitellä tai muuten roikut kuin iilimato jatkuvasti toisessa kii? Sellaiset on tosi ärsyttäviä tyyppejä, jotka ei kunnioita toisten rajoja. Jos toinen sanoo, että on kiire, niin jätä rauhaan.
Ei ole mistään sellaisesta kyse. Ollaan tekemisissä ihan muutenkin. Minähän kirjoitin että ei tarvitse selitellä. Senkun painuu vttuun vaan. En ole roikkumassa kenessäkään. Sulla on huono ymmärryksen taso kyllä kun noin ymmärsit aloituksen väärin.
Ärsyttävä vtun mummo kun et jaksanut lukea aloitusta ja aloit maalittaa non.
KIRJOITIN ETTÄ SE VTUN SELITTELY ON NOLOA JA ÄRSYTTÄÄ. Menis vttuun selittelemästä. Minua ei hänen kanssa juttelu ole koskaan niin kiinnostanut. Huonot jutut sillä on!
Ikäväpalstalle tuut sitte asiasta vinkumaan, vaikkei juttunsa kiinnosta? Kuka sut pakottaa sen kans sit tekemisissä oleen ?
Kuka nyt on taas kenen kanssa sinun mielestä tai miten sisällönanalyysisi tällä kertaa menee rageukon tarinoinnin suhteen?
Tietysti samaa hyrrää voi pyöritellä uudelleen ja uudelleen tai keksiä saman innovatiivisen pyörän uudelleen ja uudelleen kun elää ja hengittää keskustelupalstaa, toki nämä äijän raivoilit tuntuu lähes jack potilta sitä taustaa vasten
Jos on yhteys niin ehtii rakkaalle aina.
Tätä minäkin olen miettinyt ja tästä syystä olen tajunnut etten ole rakas. -sivusta vaan joku
Kenties ykspuolista tuos tapaukses. Toinen roikkuu väkipakolla kii ja toinen vetoo kiireisiinsä ettei tarttis olla tekemisis.
Sitähän se on. -sivusta vaan joku
Kaikki on sivusta. En ole täällä palstalla ollut tuon aloituksen jälkeen.
En ole roikkunut missään väkipakolla. Et ymmärtänyt aloitusta. Yritin sanoa ettei kiinnosta juttelu, joten se selittely on älykkyyteni aliarviointia. Sinäkin aliarviot minua. En ole ihminen joka roikkuu muissa. Lopeta vtun vamppi se maalittaminen ja heti. Olet vaan niin oksettava aina muita likaamassa. Mitä vttua sinä narsissi luulet olevasi. Painu kaivamaan persettäs väha-alyinen pska.
Kova yritys sinulla ainakin tuntuu olevan järkeistää nämä miehen satutarinat johonkin muottiin, ehkä todella uskot näihin
Ehkä kuitenkin komppaat itseäsi, sillä sinulla on kova tarve tuotteistaa näitä palstaäijän provoja ihan sama keihin sidoshenkilöihin liittyen tai liittymättä siihen, kuinka uskottavaa on keskustella sekä irl että täällä jne
Muille minulla ei ole aina aikaa, omat lapset erikseen. Miksi jotkut esittäisi, miksi et hyväksy heidän elämää? Eikä ne elä kuten tahdot?
Haluan jutella oikeesti
En täällä
No onko sulla mahdollisuus laittaa ihan suoraan viestiä siellä muualla?
Aloita viestillä. Niinku ylempänä lukee, ei välttämättä pysty puhua romahtamatta.
En minä halua sun kanssa jutella eikä aloitus ole sinulle. Joku troIIi sotkee ja esittää aloittajaa nyt.
Se oli sivusta ja sinä stanan pikkuakka jo hyvästelit täällä. Mitä täällä enää hämmennät. Sinähän kai olet se valtakunta ja joka toinen päivä eri nikillä?
En minä aloittaja halua jutella sen kanssa. Sillä on ihan tyhmät jututkin. Siksi se selittely niin noloa onkin. Sanon suoraan sen ensi kerralla niin tippuu maanpinnalle sekin.
En kyllä oo valtakunta, tai kukaan muukaan. Ainoastaan tämä tai joskus anona.
Ihan turhaan sä mulle kiukuttelet siinä.
Ainakin mieleen jäin näköjään sulle.
Vieläkö tämä sana jatkuu jos ätmi ei itse kirjoittele draamaa läppänikkeihinsä liittyen, niin joku muu umpi*ullu
Lukekaa oikein. Aloituksessa lukee Mua ärsyttää se selittely, ei se ettet ehdi jutella.
En roiku hänessä enkä halua jutella. Älkää heti maalittako väärin turhakkeet!
Ehkä kaikkia ei vaan kiinnosta sun jutut ja eivät halua loukata ja vetoavat kiireeseen. Ite en ainakaan vaan jaksa jutella kovin pitkään kenenkään kanssa. En vaan ole kovin seurallinen. Yleensä mulla menee puolet ohi korvien ihmisten jutuista. En välttämättä edes muista enää mitä joku on sanonut minulle.
Vähän sama juttu,ku ajatukset on iha jossain muualla.
Sori nyt en ehi jutella aika kiirus viikko. Pus pus