Onko sellaista lääkettä joka tehoaa masennus ahdistus paniikkihäiriö siis vain yksi lääke.
Yks epätietoinen
5
393
Vastaukset
- Anonyymi
Joku lääke varmaan voisi auttaa oireisiin, mutta pelkkä lääke ei poista paniikkihäiriötä tai masennusta.
Sellaisia ihmepillereitä ei ole olemassakaan, jotka poistaisivat jonkin häiriön taustalla olevat syyt, tai sen, miten ne saavat ihmisen tuntemaan ja kokemaan. - Anonyymi
Noinhan se on kuin ekana vastannut sanoo. Kuitenkin minun oma kokemukseni on tosi hyvä noin parinkymmenen vuoden ajalta, kun olin tuolloin 4-6-kymppinen, auttoi lääke nimeltä Xanor. Siinä oli just nuo ominaisuudet mitä aloittaja kysyy.
Sittenhän koitti aika, että terveydenhuolto kautta maan alkoi poistaa meiltä Xanorin-käyttäjiltä tämän lääkkeen. Enkä vieläkään käsitä tällaista ihmisen suojelua tässä kohtaa, sillä minäkin todella olen psyykkisesti häiriintynyt ihminen, nyt jo iäkäs ja odottelen vaan että pääsis täältä pois.
Keplottelen nykyään Opamoxin murusen kanssa elämääni plus yöksi puolikas Triptyliä. Saan kyllä nyt nukuttua, mutta päivien aikainen tuskaisuus on kärsimystä. Tuota lääkettä ei siis enää kirjoiteta, kai. En tiedä aloitetaanko sitä avuksi enää kenellekään, mikä mielestäni on tosiaan outoa ihmisen suojelua.
Omalla kohdallanikaan en tiedä miltä suojellaan kun lääke minultakin poistettiin, sillä ei ikinä, ei koskaan elämässäni Xanorin annos yhtään noussut, käytin pienintä millimäärää ja useinmiten vain yöksi, mutta ympäri vuorokaudenkin tuo alpratsolaami silti auttoi minua että sain työelämäni selvitettyä eläkkeelle asti.- Anonyymi
Kiitos viestistäsi.
- Anonyymi
Kumpa oliskin sellainen ihmelääke joka ratkaisis kaikki ongelmat.
Masentunut Mies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696