Päivän vitsi: pese muovipakkauksesi ennenkuin laitat ne roskikseen

Anonyymi-ap

Voin kertoa etten taatusti pese, en kylmällä enkä kuumalla enkä edes sadevedellä. Niin kauan kun laskutetaan jotain per***een ekomaksua joka nyt naamioitiin perusmaksuksi on ihan turha kuvitella että ensinnäkään lajittelen yhtään mitään saati alan pesemään jätteitä.
Kaikki menee samaan roskapussiin ja pussit menee saman astiaan oli niissä sitten ihan mitä vaan pahvista ja paperista perunankuorien kautta lasipurkkkeihin ja mopon osiin.
Voitte minun puolestani ihan vapaasti levitellä roskapussien sisällöt siellä Keltsulla ja lajitella tai vaikka syödä ne roskat jos kiinnostaa.

10

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko olevinasi kovanaama?

    • Anonyymi

      Kuka sanoo että muovipakkaukset pitäisi pestä?

    • Anonyymi

      Hyvä persu, lopeta ulina.

    • Anonyymi

      Sanotaanhan uimahallissakin: pese ydy.

    • Anonyymi

      Ei roskia tarvitse pestä.

    • Anonyymi

      Köyhiä se perusmaksu vain kirpaisee.

    • Anonyymi

      Pese maitopurkit ennen litistämistä! Pese muovipussit ja muovipullot. Lämpimällä vedellä. Lajittele sitten jokainen maitopurkki, kermapurkki, kahvipaketti, muovipussi, makarapaketti yms kaikki omiin pönttöihinsä. Älä laita vääriin pönttöihin vääriä tuotteita. Vaatteet pitää viedä kierrätykseen pestyinä ja putsattuina.
      Eikö ole helppoa? Eihän... no ei ole!!! Eikä kukaan töissäkäyvä jouda noita purkkei ja kirppoi lajitteleen. Viherpiiperöiden aikaansaannoksia kaikki. Helppoo se on vihreollä ku ne ei käy töis eikä ole muuta kuin aikaa hippailla meidän töissä käyvien verorahoilla ja jaella viisauksiaan....peergggeele!!

    • Anonyymi

      Viemäriin se kaikki rasva ja töhnä kertyy ja sitten on jäteveden puhdistamo ja viemäriputket mielissään. En pese, vähemmän harmia itselle jatkossa.

    • Anonyymi

      Jos muovi pitää pestä menee kierrätys tappion puolelle ja huonosti pesty märkä muovi pilaa loputkin.

    • Anonyymi

      No onhan tässä nyt vitt. muutakin tekemistä kun pestä jotain makkarapaketteja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      184
      8495
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4598
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4158
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      57
      3669
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3156
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2920
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2626
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      38
      2404
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2083
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2066
    Aihe