Siis ymmärsinkö oikein että kaupunki osti vanhan puutarhan jätteet melkein sadallatonnilla ja nyt sitten purattavat koko paskan veronmaksajien rahoilla pois?
Jotenkin tuntuu että taas apinaa koijataan ja joku nauraa pitkää partaansa.......
Jotenkin tuntuu että taas apinaa koijataan ja joku nauraa pitkää partaansa.......
Vastaukset 58
Vanhimmat
Siihen rakennetaan tie uudelle Linnankosken eritasoliittymälle. Kaupungin sivuilta löytyy tietoa enemmän.
Ja siksi ostettiin purkukuntoinen talo ja romut kuntalaisen lompakon rasitteeks?
No siksi. Maksan kyllä ihan mielelläni tuon homman.
Laita linkki tuosta eritasoliittymästä
Kaupungin sivu asemakaavat. Sieltä löytyy.
Laita kuitti että olet maksanut koko summan.
Kysyppä tilinumeroa kunnasta mihin ryhdyt rahaa työntämään
Ehkä en tänne laita mitään.
Juuri näin. Ettikööt uusavuttomat ite.
Eli paskapuhetta oli.
Imatra kutoi sukkia Ukrainaan mutta unohti Imatralla asuvien sukat kokonaan ! Tämä on rasismia.
Tuppukylän hurja liikenne on tarkastelun kohteena, hallituksessa.
Ei kai siihen nyt sentään eritasoliittymää tule.
Samaa ihmettelin itsekkin. Vaikka suunnitelmassa oli rautatien ylitys ni miksi piti vielä maksaa jos toinen mokoma menee romujen pois viemiseen.
Ois pitäny velvoittaa omistajan ensin siivoomaan ympäristöjätteet ja sit ostaa jos ois tarvetta. Kyllä nää julkisivulautakunnan jäsenet kiertää kyllä muualla ja jopa oksista pihalla tulee noottia.
Tämäkin homma haiskahtaa ja pahasti miun nenään.........
Banaanipyöräilijä haisee.
Mites Ivon alue. Pitääkö poksauttaa shampajat kun kauppa käy ja rahaa menee .
mites kun vuoksenniskalla on autoromuttimo entisen volkkariliikkeen vieressä.onko kallis paikka.
KAAVASUUNNITELMA ...https://www.imatra.fi/asuminen-ja-ymparisto/kaavoitus/asemakaavat/vireilla-olevat-ja-luonnoskaavat/kaupunginosat-50-ita
Lisää asiasta. https://www.imatra.fi/uutinen/2021-10-26_linnankosken-uusi-tasoristeys-ja-alikulkutunneli-vanhan-puutarhan-taakse
Tuliko tähänkin ostokseen toimeksianta ja hinnat samasta suunnasta kuin ne hyvät kaupat ukoskassa ja linnalassa. Ainakin summat on yhtä hatusta ja tarve.
100 000-euroa entiselle puutarhurille
Hallitus ammattilaisia mukana Ahopellon puutarhan hallituksessa?
Mites Teknosafen entinen kiinteistö
Ostakaa kaatopaikka eikä maksa kun vain ja ainoastaan 100 donaa.
hyvää pisnestä on myös tuo lumileikki karhumäellä
mitäköhän maksaa tuokin kuntalaiselle??!
Kolme vuotta sitten...
"Ladulle on varattu 130 000 euron budjetti. Sen päälle tulevat ylläpitokustannukset, jotka kuuluvat normaaleihin ulkoliikuntapaikkojen ylläpitokuluihin."
normaalit kulut ois ku ootettaas vaa iha sitä lunta mikä sataa taivaalta!
No mut mitäs se bace sit tekis jos ei olis lumibisnestä. Voi myydä pari lippuu radalle ku on mainostanut hinnakkasti lumikasaa kesällä.
Kysyppä joku toinen?
Kysy sinä
https://yle.fi/a/74-20047973?utm_medium=social&utm_source=facebook-share&fbclid=IwAR1XG0X6azDXA2s1GewvvGAYAN1Rr0ud3WcIpa5wRk5X1yemNSNHqc1ITXU
Vois sellasen ison paatelitönön tuohon tekasta paraatipaikalle!
Hiippahattu yhtiö taas parrasvaloissa. On löytynyt lisää ostettavaa. Ollaan kyllä rikas kaupunki.
Kymmenen vuotta sössimistä ja vielä saa porskuttaa.
Kuis se kanava siihe tainiolle etenee?
Hyvin etenee kun nostetaan veroja.
Eipä tuossa ylikäytällä puomit oo paljon liikkuneet. Mutta se kaatopaikka on nielly jo 200 tonnii. Ei tuossa radan alikulkukäytässä ole v........n järkee mut kai se sitte pitää tehdä. Haistakaa valtuutetut .....
Itsepähän me olemme valtuutetut valinneet.
Sitä sopii itse kunkin tykönänsä pohtia kumpi tässä on hölmö? Äänestäjä vai se hänen äänestämänsä valtuutettu?
Valtuutettuhan se on. Äänestäjä uskoi korulauseisiin. Muutaman mainoksen perusteella äänestetään.
Monikohan valtuutetu saanut voitelurahoja urakoitsijoilta? Jos ei kukaan ni sitte on joku menny pieleen.
korruptiota ja lailista ryöstöä
Ei kait sentään kun nyt on niin läpinäkyvää
Ikkunat meinaan
Joko väärästätalosta on väännetty kaupat ?
Kauppaa pukkaa ja kehityskonsulenttia palkataan. Mitäs taas kohta maalataan.
1.1 miltsiä purkukuntoisesta mörskästä ja purkukustannukset päälle 🤣
Ei hemmetti kyl fyrkkaa löytyy jaettavaksi 🤣
Saadaan Suomen kallein puisto siihen, mitähän mahtaa pääsyliput sinne maksaa?
Kyllä meillä on sellanen betoniviidakko tämä kaupunki että taas yks puisto tarvitaan. Jos kaavasta ei ois kehityksen jarrut aikoinaan ulissu niin tuossa ois jo kaupungintalo ja asuntoja. Rahan ois saanu laittaa siihen. Nyt maksettiin tyhjästä.
”Jos kaavasta ei ois kehityksen jarrut aikoinaan ulissu niin tuossa ois jo kaupungintalo ja asuntoja.”
Niinpä.
paatelihalli siihen napintorille nyt ja äkkiä pitää tehdä!
Tää oli hyvä
Mitra voi tehdä siihen oman toimiston. Pääsis ihan kaupungin sydämeen. Tietty kaupunki maksaa sen ku heillä ei oo tarkotus omistaa seinii.
Kiiti V...... t: kohta ruokolahtelainen.
Kuinkas se karhumäen paadelihalli?
Eiköös sieltä lähteny yrittäjä litomaan?
Milloin noin on tapahtunut?
Ei hätää vaikka vanha paatelihalli on tyhjillään. Varmaan saadaan uusi koske paateli on nyt vaan niin uutta. Ainakin Imatralla.
Tämä ei nyt vastannut siihen koska padelhallista on yrittäjä lähtenyt? Aukihan se kummiskin on joka päivä nettisivujen mukaan.