Katsokaas nyt Helen alkaa kanssa olkiluotojen tapaan manipuloimaan sähkön hintaa. Aivan naurettavaa pelleilyä alkaa olee, että ongelmat kaikilla ja huoltotoimet alkaa just pahimpana aikana millon ei missään nimessä pitäisi tälläistä tehdä.
Jo siitä pelkästään tietää, että tämä on tarkoitushakuista. Kuinka ollakaan että IS oli blokannut kommentointi mahdollisuuden pois, kun suurimmalla osalla kansasta on jo mitta täynnä! Toki valtion trollitoimistot kuten itärajan takanakin huutelevat muita mielipiteitä asiaan!
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009820711.html
Sähköhinnan manipulointi
Anonyymi-ap
1
354
Vastaukset
Olkiluodon seisakit on olleet jo iäsyyden keväisin ja Loviidan syksyisin. Kumpaankin osallistuu niin suuri sirkus, että sitä ei yksinkertaisesti voi siirtää. Seuraavan seisakim valmistelu alkaa ainakin kymmenien ihmisten toimesta edellisen seisakin loputta. OL2 vika nyt sattui tulemaan pahaan aikaan, kun siirtolinjaa Ruotsiin ja Loviisa huolletaan samalla. Mahtaakohan siirtolinjan korjaus liittyä myös aiempaan kaivuu onnettomuuteen?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1452841- 2322147
- 482030
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2111942Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261710Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1441537Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä811453- 1221168
Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve291144Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3131039