Korot laskee USAssa!

- Eilisen artikkelin mukaan asuntolainakorot lahtivat laskuun ja asuntyojen myynti hipoo ennatysta!
- Mita tama vaikuttaa Eurooppaan ja Suomen on arvoitus...
- Maailman loppu ei ainakaan nayta tulevan asuntomarkkinoilla ellei kansa yht' akkia halua muuttaa luoliin asumaan eli sijoita vaan vapaasti asuntoon - pois vuokralta!
2381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kehno talouskehitys ei ole ilon asia kenellekään, ei varsinkaan asunnonomistajille. Muistakaa että matalat korot EIVÄT ole asunnonostajan eduksi. Nyt malttia lainanottoon.

Äänestä
  • - Sun ajatus menee mun ymmarryksen yli. Ainut paha on sijoittajille, kuten minulle, kun saa pirun pienta korkoa...

    - USAn talous nousi 3.5% eli tuplaten mita Euro-maitten keskiarvo ja Saksa ja Ranska - joiden piti olla veturina hyvinvoinnille - kahlaa nollassa tai alle!
    - Yksi syy USAn hyvinvoinnille on kuumat asuntomarkkinat kiitos halvan koron.

    - Ei silti, en minakaan tata ymmarra. Bush'in sota vie kaiken rahan (tulee maksuun seuraaville sukupolville) ja silti USAlla menee Euromaita paremmin!
    - Kuka taman osaa selittaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Buumi kirjoitti:

- Eilisen artikkelin mukaan asuntolainakorot lahtivat laskuun ja asuntyojen myynti hipoo ennatysta!
- Mita tama vaikuttaa Eurooppaan ja Suomen on arvoitus...
- Maailman loppu ei ainakaan nayta tulevan asuntomarkkinoilla ellei kansa yht' akkia halua muuttaa luoliin asumaan eli sijoita vaan vapaasti asuntoon - pois vuokralta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu