Satakunnan kansa on saanut haltuunsa Säkylässä viimeviikonloppuna
levinneitä väkivalta videoita.
Pilkalinen, nauru raikaa ja kännykällä kuvaavien nuorten armeja
seuraa hakatun uhrin julmaa, nöyryyttämistä Säkylän järkyttävillä
väkivaltavideoilla.
levinneitä väkivalta videoita.
Pilkalinen, nauru raikaa ja kännykällä kuvaavien nuorten armeja
seuraa hakatun uhrin julmaa, nöyryyttämistä Säkylän järkyttävillä
väkivaltavideoilla.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miksei kukaan näistä pilkallisesti nauravista,kännykällä kuvaavista pelkureista ihmisperseistä lopettanut väkivaltaa?Tämä tapaus on niin sairasta ettei löydy sanoja.
Semmosta tää Suomen nuoriso, ällöttää
Ja näissä meidän tulevaisuus . Katse täytyy suunnata näiden vanhempiin . Kuinka kieroon on kasvatettu vai onko kasvatettu ollenkaan . Nykyään kun ei saisi lapsia mistään ojentaa , edes pelolla . Yksi todella suuri syy , on ns. vapaa kasvatus . Jos et opi jo lapsena / nuorena pelkäämään , kunnioittamaan auktoriteetteja , käytös on mielivaltaista , ylimielistä jne .
Ei tämmöstä ollut meikäläisen nuoruudessa.Jos heikompaa kiusattiin niin kyllä siinä mentiin puolustamaan.Tämä nykypäivän väkivalta on aivan järjetöntä ja sairasta.Somesta otetaan mallia kun vanhemmat ei saa kuria.Yhteiskunnan pitäisi jo herätä toimimaan väkivaltaa vastaan.Pitääkö jonkun kuolla ennenkö asiaan herätään?
Onhan moni jo kuollutkin. Kaikki muistanevat järkyttävän Koskelan kidutusmurhan.,