SEY Pietarsaari jaksaa jauhaa...

Anonyymi-ap

...kaikkea vihervasemmistopaskaa mutta ei hoideta rakkaiden lemmikkien hautoja !

6

609

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinähän voit ottaa hoitaaksesi persuveljiesi kanssa vai eikö kantti kesta.

      • Anonyymi

        Älä huoli kyllä me hoidamme tämän eläinten hautausmaan... t: ruostumaton eläinaktivisti


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä huoli kyllä me hoidamme tämän eläinten hautausmaan... t: ruostumaton eläinaktivisti

        Ok48.4307


    • Anonyymi

      Se on raakaa hommaa tuo eläintenpito, turkiseläinten meinaan.

      Niille rakennetaan omat rivitalot metsän keskelle luontoon missä saavat kavereiden kanssa asustella.
      Katsella päivittäin kun taivaalla lokit ne vaan lentelee vapaana.

      Ja sitten kun aika pelastaa eli turkisten pitäjällä on tilipäivä niin kaasutetaan hengiltä ja revitään se tili kaverin nahasta.

      Noh, varmaan luonto sitten aikanaan keksii jonkun ratkaisun tuohon ihmisen, turkiseläimen ja lokkien symbioottisen rikkauteen.

    • Anonyymi

      Ja tuokin hienoston outo tapa tuoda se rakas lemmikki autolla keskustaan ja ulkoiluttaa sitä sitten korttelia ja kylän parkkipaikkoja kierrellen.

      Olisi metsää ja polkua missä itseäänkin samalla ulkoiluttaa. Vanhassa satamassa ihan oma paikka missä päästää rakas turvallisesti irralleen muiden kanssa leikkimään ja juoksemaan.
      Outoa kulttuuria ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe