Kymmenet tuhannet Sosialidemokraatit marssivat

valkoista ylivaltaa vastaan

fasistihallituksen tukijat kurat housuissa ja häpeällinen nöyryytys odottaa
9229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

*Sadat tuhannet

Äänestä
  • Noin 11 000 ihmistä osoitti mieltään rasismia ja fasismia vastaan Helsingissä. Rasismin alle yritetään kuitenkin tunkea vähän kaikkea mahdollista. Rasismiksi luetellaan paljon asioita, jotka eivät rasismia edes ole.

    Äänestä

Kymmenen tuhatta pölvästiä siellä kohelsi. PS äänestöjiä kuitenkin yli kuusisataatuhatta.

Äänestä

Jääkaapit onn ihmisiä varten, eikä ihmiset jääkaappeja. Hieman kuin senkit. Tosin vitsinkin saa aiempaa rumemmaksi.

Äänestä

Natsit ulos hallituksesta.

Äänestä

Adolf Halla-aho ja koko natsisakki ulos hallituksesta.

Äänestä

Mielenosoittajilla oli kyltti jossa uhattiin leikata Riikalta ja Petteriltä pää.

Tällaiset arvot vasemmistolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

valkoista ylivaltaa vastaan

fasistihallituksen tukijat kurat housuissa ja häpeällinen nöyryytys odottaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu