Hoitsut vaan kyselee, että olisko sulla joku kaveveri joka vois.... sehän on aina tuo JOKUKAVERIJOKAVOIS. Sitten niitä hoitsuja pännii, kun ei ole mikään jokukaverijokavois.
Sinkkunainen keuhkokuumeessa
Anonyymi-ap
25621
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Nyt lue tekstisi uudelleen ja kun älyät ongelman, kirjoitat sen selkeästi tänne.
Aloittajalla ei siis ole kavereita?
Oletko tietoinen Suomen Soten hoitajapulasta? Mutta toki sinua prinsessaa pitäisi paapoa veronmaksajien piikkiin. Jos on kovasti tälläistä asennetta potilaissa niin ihan hyvä vaan laittaa Sote leikkuriin. Ehkä jossain vaiheessa sitten valittajat tajuaa olla kiitollisia siitä avusta mitä saavat sen sijaan että vinkuvat kun eivät saa uuden tähden hotellin palveluja veronmaksajien piikkiin.
Leikkuriin vaan koko paska. Suomessa on totuttu liikaa siihen että läheisten ei tarvi auttaa ketään vaan systeemi hoitaa kaiken.
Päinvastoin. Laiskat hoitsut eivät välitä mistään mitään. Kyllä näitä lähihoitsuja riittää !
Nämä parikymppiset lähihoitsut osaavat luistaa vastuusta, potilas maksaa verot turhasta.
Ei tällä palkalla muista välitetä.
Maksa itselles yksityinen hoito. Anna kun arvaa. Ei oo varaa maksaa mistään mutta veronmaksajien piikkiin pitäis kaikki avut saada ja vielä kehtaa valittaa kun ei saa luxuskohtelua.
Minäkin maksan veroja, varmaan enemmän ku sinä.
Kiitos sinulle sairaala-apulainen tästä rakentavasta kommentista.
Aloittajalle: Sulla todennäköisesti joku naapuri, joka vois jelppiä
En ole mies enkä yh-äiti , joten minulla ei ole sossuja. On toki pi..unvonkaajia, mutta heistä ei mitään apua. Mustasukkasia naapureita, vahingonilosia kyttääjiä. Hirveesti apua tässä keuhkokuumeessa. Ja näistä ne lähihoitajat kyselee, jos ihminen on ollu keuhkokuumeessa kaks viikkoa.
Voin tulla auttamaan, mutta imaset vitamiiniliemen nieluuso vastapalveluksena. Jooko?
Tätä kaupunkia en suosittele kaikille.
Kukaan täysjärkinen ei suosittele Mikkeliä kenellekään. Yksi suuri mätäpaise koko kylä.
Noh noh. Mene narkin kanssa Mikkelin toiseksi arvostetuimpaan työpaikkaan nuuhkimaan käytettyjä vaatteita.
https://www.lansi-savo.fi/paikalliset/6181952
Vato kuitenkin, ettei lyö ruukkarilla sua ohimoon, kuten uutisen nisti.
Onpa yllätys, että entinen linnakundi ja nisti on ViaDialla "töissä".
Banana boat song, keuhkokuume-mix. Pänniikö pänniikö lallitillaala, ..... semmosta on se se semmosta on. Day-o, Day-o. kestää kestää, se semmosta on.
Harry Belafonte pelastaa aina päiväsi !
Se on ikivanha biisi.
Jotkut pelkää, että keuhkokuume tarttuu. Ei se tartu. Antibiootit auttaa, mutta tauti kestää ja koettelee kärsivällisyyttä.
Kiitoksia sinulle, sekunda-hoitsu kaikista negatiivisistä kommenteista. Ymmärrän tuon angstin, kun pitää käydä töissä rahan takia ja sitten päästellä höyryjä tällä palstalla. Töissä ja kotona on pakko vetää aikuisen roolia, kova stressihän siitä tulee .
Hoitsut on ystävällisiä, kun vertaa siivoojiin...
Tämähän on hyvinvointi-suomi. Ihminen makaa kotonaan kipeenä, kaikki olettavat, että kyllä kai sillä joku on. Vaan eipä ole .
Sosiaalitoimisto on oikea paikka pyytää apua tällaisissa tilanteissa. Ei päivystys/ensineuvo/jne. terveydenhuollon puoli.
Siiten ku sun keuhkokuume on parantunu, niin hanki joku ihana ruotsalainen mieskaveri. Ne on kerrassaan ihania, voin suositella. Ihan erilaisia kun suomalaiset tyhjätaskut, väkivaltaiset vaimonhakkaajat.
Pojot ja ääni tälle.