Auttakaa en tiedä mitä tehdä

Anonyymi-ap

Eli siis oon 12 vuotias ja mulla on punaisia näppylöitä TOSI PALJON mun suunympäryksillä ja nenän vieressä ne ei lähde pois ja ne näyttää hirveitä mitä teen??

4

408

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko ne näppylät ollut kauan, vai tuliko ne ihan ykskaks ?
      Jos ne on tullut ykskaks, se voi olla joku allerginen reaktio. Mitä olet mahdollisesti syönyt ?
      Jos se johtuu allergiasta, se menee luultavimmin ohikin, kun allergisoiva vaikutus loppuu.

      • Anonyymi

        Ne on ollut siinä jo vaikka kuinka kauan punoittaa alue ja joskus vähän helpottaa ja sit palaa pahana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ne on ollut siinä jo vaikka kuinka kauan punoittaa alue ja joskus vähän helpottaa ja sit palaa pahana.

        Saisitko jonkun käyttämään sinua lääkärillä ?
        Ehkä saattaisi olla hyvä, jos vaikka ihotautilääkäri katsoisi tilannetta.
        Jos syy selviäisi, sen pystyisi ehkä mahdollisesti hoitamaan. Kaikki ihottumat eivät välttämättä lähde koskaan pois, mutta on erilaisia reseptillä saatavia voiteita ja lääkkeitä, jotka voivat ihottumiin auttaa.
        Kannattaa selvittää, löytyisikö sinun vaivaasi mitään hoitomuotoa.
        Ihottumat eivät ole mitenkään mukavia, ja joillain ne voi haitata pahasti ajatuksiin omasta ulkonäöstä.
        Toivottavasti sinua ei ole kiusattu ihottuman takia, jotkut vaan ovat niin älyttömän ilkeitä toisia kohtaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ne on ollut siinä jo vaikka kuinka kauan punoittaa alue ja joskus vähän helpottaa ja sit palaa pahana.

        HERPES rakkulat tai ruusufinniä, aurinko ja stressi laukaisevat kummatkin


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      420
      1810
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1228
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      95
      1021
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1001
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      58
      926
    6. 66
      896
    7. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      45
      862
    8. 63
      830
    9. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      75
      817
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      68
      814
    Aihe