Minkälaista virtaa 9.9 Vmaxin pistorasiasta tulee ulos koneen käydessä. Tuleeko vain vaihtovirtaa esim. sille mastovalolle vai tuleeko jopa tasasuunnattua 12 V DCsähköä. Kaipaan varmaa faktatatietoa, tämän moottorin osalta ja kokemuksia akun latauksesta käyttäen ko. moottorin tuottamaa sähköä. Kiitos.
Yamaha 9.9 FMH Vmax virtapistorasia
9
498
Vastaukset
- Anonyymi
No ei ainakaan muuta, kuin DC virtaa V suuruus on varmaan enneminkin reilusti yli 12V, jotta kykenisi lataamaan..
Hiha veto 14,4-17V ja A ei varmaan paljoakaan 2-4? - Anonyymi
Katsotko sinä itse netistä vai pitääkö minun tehdä se sinun puolestasi?
Sinulla on siinä mielessä etulyöntiasema, että tiedät mm. koneesi vuosimallin. - Anonyymi
Hihaveto ja rölli, ei jatkoon.
- Anonyymi
Mitä tarkoittaa hihaveto, ässän vetämistä hihastako?
- Anonyymi
Tätäkään ongelmaa ei olisi ollut Etec-koneessa.
- Anonyymi
Niin mitä ongelmaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin mitä ongelmaa?
Sähkön puutetta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sähkön puutetta.
Eihän aloittajalla sähkön puutetta ole!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372383
- 561362
- 841313
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...371295- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39914Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122798- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23606Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58586