En jaksanut lähtä töihin joten sanoin olevani flunssassa mutta tarvin sairauspoissaolotodistuksen joten tarvitsisin keinoja miten saada flunssan oireita mahdollisimman nopeasti. Sairaanhoitaja kyllä huomaa jos oireita ei oikeasti ole
Miten tulla flunssaiseksi nopeasti?
1
407
Vastaukset
- Anonyymi
Tarvitset viisitoista minuuttia aikaa ja hiusten kuivaajan. Suuntaa lämmin ilma kaulaasi kohden ja anna puhaltaa vartin ajan. Kaulasi turpoaa ja sinulle tulee nielemisvaikeulksia, jopa syljenkin nieleminen vaikeutuu. Saat diagnoosin kurkkuangiina.
Tämän vaivan monet hankkivat tietämättään: jos he tuntevat itsensä viluisiksi, he kiertävät lämpöisen kaulahuivin kaulaansa, juovat lämpöistä, nukkuvat pää peiton alla, ja seurauksena saavat flunssan oireet.
Tietysti haluat saada tietää, miten saat oireet pois: Suuntaa lämpö jaloillesi ja pidä jääpaloja pyyhkeren sisällä kaulaasi vasten, ja yöllä pidä lalkasi lämpöisen peiton alla avaa ikkuna, ja anna kylmän yöilman viilentää kaulaasi, juo kylmiä juomia, ja syö kylmiä ruokia. Siten voit saada oireet katoamaan.
Kenties et haluakaan flunssaa? Hyvä niin. Se ei ole hauskaa. Ainakin olet oppinut yhden uuden taidon.
Kirjoita miten sujuu, jos olet kokeillut. Voi auttaa niitä, jotka eivät halua flunssaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle172303Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671529Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1051462Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61362Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681295Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell801206Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001194Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.361151Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311077En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521056