Morjens vaan.
Olen asunut Juukassa vajaa 10 vuotta. Aion istuttaa männyntaimia mutta välineitä ei ole. Mistä saisi lainaan toimivat ja hyvä kuntoiset taimen istutus välineet?
Taimen istutus välineet
20
709
Vastaukset
- Anonyymi
Kiepistä. Sieltä saat ostettua myös taimet
- Anonyymi
Onko tämä Kieppi Juukassa? Saako ilmaiseksi lainaan välineet? Paljoko on esim. männyn taimen hinta?
T. Aloittaja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tämä Kieppi Juukassa? Saako ilmaiseksi lainaan välineet? Paljoko on esim. männyn taimen hinta?
T. AloittajaKieppi on siinä Naumasen vieressä. Ilmaiseksi saat lainaan jos ostat taimet sieltä. Päivän hinnan saat kysymällä sieltä.
- Anonyymi
Miten taimenia istutetaan?
- Anonyymi
Juuassa ei juukassa.
- Anonyymi
10 vuotta Juuassa asunut. Ansaitset jonkun urhoollisuus mitallin kun pitkään olet jaksanut olla siellä. Voimia ja siunausta seuraavalle 10 vuodelle
- Anonyymi
Olisin erittäin tyytyväinen jos saisi välineet taimenistutukseen lainaan. Vaikea paikka asua tämmöisessä yhteisössä toisinaan.
T. Aloittaja
- Anonyymi
Ostin kiepistä palmun taimia. Oli vielä kookospalmu. Istutus laitteena käytin lampaan suolta ja silavaa.
- Anonyymi
Sanna Marin antaa ohjeita mielellään istutusteknologiasta ja ilmastoystävällisesstä hiilinielusta ihan tasa-arvon puitteissa. Saapuu omalla suihkujetillä ja oma Saudi-prinssi on ratissa.
- Anonyymi
Olen hankkinut puidentaimia siitä agri kaupasta Juuasta. Hieno paikka ja tykkäsin. Lannoitteeksi laitoin paskaa ja kusta. Omaa tavaraa. Toimii.
- Anonyymi
Siitähän putkesta piti tulla hiilinielu...
- Anonyymi
Sanna voisi pitää konsultointiluennon Juuan 4H tupaillassa hiilinielun käytöstä.
- Anonyymi
Jäi kivekset istutus putkeen kiinni niin jäi taimet istuttamatta terveisin alkuperäinen kysyjä.
- Anonyymi
Kuusentaimen istuttaja ei vakoa valitse. Heitän siis mällit vaikka puun ja kuoren väliin.
- Anonyymi
Jos männyn taimi on ohuempi kuin kullin varsi niin se on alamittainen
- Anonyymi
Tyhjennä se olutpullo ensin, aseta se suupuoli alaspäin ja polkaiset multaan. Siinä on sopiva kuoppa. Laita taimi kuoppaan qset päälle niin lähtee hyvin alkuun.
- Anonyymi
Mä polkasen sun emäntää niin siinä saa uus mukula alkunsa.
- Anonyymi
Kuokka on siellä naapurin navettaladon seinällä oikealla puolella ovesta ja ämpärin saat Tokmannilta, ei siinä muuta tarvita kun sulaan maahan vaan juuret alaspäin.
- Anonyymi
Tokmannin ämpäriin kusen ennemmin.
- Anonyymi00026
Oivovoi. Ostin taimet mutta laitteisto unohtui. Pitääkö se kiveksillä painella monttu.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163405Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3833147Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o772978Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä362809Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582308- 491979
- 941924
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise141849Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181829- 571719