Kessote ja ajanvaraus

Anonyymi-ap

Onko Kessoten terveysasemilla enään minkäänlaista ajanvarauksen vahvistusta? 2 vuotta sitten kun piti käydä tutkimuksissa selän takia, niin ajanvarauksen jälkeen tuli vielä erillinen vahvistusviesti tekstarilla, ja muistutus1-2 päivää ennen varattua aikaa. Nyt kesän aikana, noin kuukausi sitten, kun varasin uutta aikaa, niin siitä ei ole tullut mitään vahvistusta eikä muistutusta. Kessoten sivuilla ei ole mitään, mikä auttaisi edes suuntaa antavasti eikä ruuhkautuneesta ajanvarauksen numerostakaan saa ketään kiinni.

4

856

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Satakunnan hyvinvointialueen palveluista et löydä muuta, kuin laajoja palvelujen kuvauksia ja pomojen ja esihenkilöiden nimiä, siis niiden ihmisten yhteystiedot, jotka ei mitään palveluja tarjoa, vaan lilluvat niissä hallintohimmeleissään kovalla palkalla. Aikaisemmin pystyit soittamaan tutulle hoitajalle ja kertomaan vaivasi. Nyt soitat palvelunumeroon tai ajanvaraukseen, jossa voit saada rukoilemalla tai kiroamalla jonkinlaisen ajan jollekin. Lääkärille pääset sitten, kun liikut pää kolmantena jalkana. Koko takaisinsoittojärjestelmä on aivan onneton. Asiakkaista on tehty alamaisia, jotka ovat kotiinsa linnoittautuneena moneksi tunneiksi tai jopa päiviksi odottamaan sitä luvattua jumalallista takaisinsoittoa. Joskus se tulee ja toisinaan ei tule milloinkaan. Tämä on nyt sitä leveämpien hartioiden terveydenhuoltoa. Työntekijät kiertävät ympäri satakuntaa, kuin piru sielua, eikä kukaan tiedä asiakkaan asioista edes sen vertaa, mitä asiakas itse lukemalla omakantaansa. Tämä hyvinvointialue on täysin susi. Kenenkään en ole kuullut kiittävän palveluista.

      • Anonyymi

        Ja tähän vielä lisäten , nämä kovapalkkaiset naiset jotka vanhuksilta vei omilla päätöksillään palveluita kyseenalaisin keinoin ovat nyt osa siirtyneet muihin tehtäviin . Taitaa omatunto painaa kun noin pitää toimia .Hauskaa heillä ainakin oli tuolloin kotikäyntejä tehdessään .
        Antaas katsoa jaltkossa.
        -vanhuksen omainen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja tähän vielä lisäten , nämä kovapalkkaiset naiset jotka vanhuksilta vei omilla päätöksillään palveluita kyseenalaisin keinoin ovat nyt osa siirtyneet muihin tehtäviin . Taitaa omatunto painaa kun noin pitää toimia .Hauskaa heillä ainakin oli tuolloin kotikäyntejä tehdessään .
        Antaas katsoa jaltkossa.
        -vanhuksen omainen

        Miksi heitä on asiakas käynneillä aina 3 muka johtajaa , eikö yksi ihminen pysty näkemään asiakastapaamisissa arviota tilanteesta. Mitä ihmeen rahojen tuhlaamista . Eikö pitäisi säästää nyt sitten noissakin palkoissa. Toivonkin että nyt hyvinvointialue tarkastelee näiden naisten työ tehtävät uudelleen .
        Vai onko vanha hyvä veli toiminta näissä kauan olleissa esteissä vielä voimissaan .
        Pitää julkisesti tuoda ilmi vika kohdat .
        -Jalaton vanhus -


    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      🔞 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe