Jotkut harrastavat moottoripyöräilyä. Miten moottoripyöräilyä voi harrastaa, sehän on vain teitä pitkin ajamista? On toki erilaiset moottoripyöräharrastukset kuten motocross, trial, enduro etc. Mutta ne ovat eri asioita. Kuten työ ja muiden matkojen kulkeminen moottoripyörillä, jos se on mahdollista.
Voisiko joku kertoa miksi harrastaa moottoripyörällä pitkin teitä ajamista.
Moottoripyöräily harrastuksena
22
934
Vastaukset
- Anonyymi
Keksiikö kukaan yhtään ainutta syytä, miksi tuollaiselle idiootille kannattaisi alkaa perustelemaan harrastuksiaan?
- Anonyymi
Joo, joku harrastaa postimerkkien keräämistä. Mutta sehän on vain sitä, että ostaa ja hankkii kaikenlaisia postimerkkejä. Mitä ihmeen harrastamista se sellainen on? Tai joku kertoo harrastaneensa seksiä... Miten sitäkin sitten harrastetaan...?
- Anonyymi
Ei kyllä tule yhtään mieleen.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Mikäli ei ole harrastanut moottoripyöräilyä niin mielestäni on jäänyt
jotain paitsi elämältä. Työntöohjauksen salat tultua ilmi ja opittua
niin aukee uusi maailma, uu-käännös alle viiden metrin tilassa jne.
Pitsin nypläyksessä lienee samat ilmiöt, ikoni-maalauksessa josta
kerrotaan toisella palstalla enemmän. Miksi ei sallita erilaista
elämää jos itse ei sitä harrasta ?- Anonyymi
Ei ole omassa mitään "työntöohjausta". Moottoripyörä menee siihen suuntaan mihin etupyörä osoittaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole omassa mitään "työntöohjausta". Moottoripyörä menee siihen suuntaan mihin etupyörä osoittaa.
kunnes sen oppii
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole omassa mitään "työntöohjausta". Moottoripyörä menee siihen suuntaan mihin etupyörä osoittaa.
Paitsi jos pyörä on kallellaan vaikka vasemmalle niin sinne se menee ? Vähän sama kuin on suistuminen tieltä ulos, tullaan mutkaan liian kovaa jarrutetaan, pyörä nousee pystyyn ja sitten menee suoraan ulos? Nämä työntö-ohjaus kriittiset eivät varmaan ole moottoripyörällä ajaneet ? Helppo todeta suoralla tiellä kun ei liikennettä, työntelee voimakkaasti vuoronperään tangon molemmista päistä , niin huomaat ?
- Anonyymi
Kuinka voi harrastaa keihään heittoa? Mikäs siinä kepin siirtämisessä paikasta toiseen niin jänskää on?
Mitä järkeä on harrastaa lukemista? Paperikasa, jossa on mustia töhryjä. Niinku mitä järkee hei?
Miksi soittaa instrumenttia? Eiks se oo aika tylsää painella jotain nappeja järjestyksessä? Tulee mieleen Speden Spelit.
Miksi tehdä töitä? Hirveän määrän käyttää aikaa, ja saa vain jonkin numeron näytöllä kasvamaan vähän suuremmaksi.
Miksi hengittää? Olisi kait sitä ihmisellä jotain tähdellisempää tekemistä kuin liikutella muutaman litran ilmamassaa edestakaisin.
Miksi tehdä lapsia? Mikä siinä eliömassan vähittäisen muuntumisen seuraamisessa muka viehättää? Youtubesta näkee saman, mutta nopeammin.
Miksi kirjoittaa Suomi24:n motoristipalstalla? Mikä positiivinen vaikutus sillä mukamas on omalle tai kenenkään muunkaan elämälle?- Anonyymi
Joo työ kyllä haittaa kaikkia harrastuksia , ainoa että joskus siitä sai rahaa. Ja sitten pääsi harrastamaan moottoripyöräilyä !
- Anonyymi
Toiset ajaa pitkää matkaa, toiset ajaa iltaisin ja viikonloppisin.
Jokainen voi valita millä ja miten harrastaa.
Joku rakentaa pyörää tekee siitä sellaisen kuin itse haluaa.
Toiselle riittää vakio. Mahdollisuuksia on paljon.
Ei muuta kuin pyörä alle ja kokeilemaan.
Yleensä motoristit on todella mukavaa porukkaa. - Anonyymi
Aloittajalle varmaan jo valkeni, että kysymys oli todella tyhmä (kyllä, oikeasti on olemassa tyhmiä kysymyksiä, vaikka sanonta muuta väittää. Ei pelkästään tyhmiä kysyjiä).
- Anonyymi
Katumopoilusta on hyvä aloittaa, on katuvalot ja kahvipaikkoja tiuhaan. Sieltä löytyy samanhenkistä isoja puhuvia vasta-alkaja mopoilijoita laumoittain. He ovat kuitenkin oikealla tiellä elämässään ja evoluutiossa korkeammalla kuin ei mopoilevat. Kunnes nämä ei vielä mopoilua harrastavat kokevat pakottavaa tarvetta aloittaa mopoilu.
- Anonyymi
Ja sitten kun mopo tuntuu pieneltä, voi hankkia kevytmoottoripyörän.
- Anonyymi
Harrastaa joku veneilyäkin. Sekin on vain veden päällä liikk8umista.
- Anonyymi
Ja aivan yhtä turhaa resurssien haaskaamista kuin "moottoripyöräily".
- Anonyymi
Mä "harrastin" kymmeniä vuosia veneilyä, kun oli mökki Saimaan saaressa ? Nyt "harrastan" kait moottoripyöräilyä kun ilmojen (+6 tai lämpimämtää) niin matkat yleensä mp:llä. Jos ajaa Lappiin kesäkuussa katsomaan keskiyön aurinkoa, niin onko se matkailua tai moottoripyörä harrastusta ? Entä jos ajaa golf kentälle, niin onko se golf tai moottoripyörä harrastusta ?
- Anonyymi
Hah hah hah oletko tosissasi? Et! (?)
- Anonyymi
Olen aloittajan kanssa aivan samaa mieltä. Minäkin harrastan "autoilua" kun käyn ostamassa viikon ruoat Citymarketista ja pari pulttia Puuilosta.
- Anonyymi
Jotkut kuulemma harrastavat automatkailua, joka saattaa pitää sisällään myös matkaeväiden haun Citymarketista ja Puuilo saattaa pelastaa jos kesken automatkailun harrastamisen jos esimerkiksi rengas puhkeaa....
- Anonyymi
No onhan juoksukin harrastus eikä siinäkään tehdä muuta kuin edetään tietä pitkin.
Tai sauvakävely. - Anonyymi
Tämä kirjoittaja taitaa olla tietämätön. Jotkut pitävät moottoripyörämatkailua elämäntapana. Olen harrastanut 30v lähtien katupyöräilyä ja nyt mx ja enduro. En ymmärrä, mitä oikein tarkoitat
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1801975
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1591697Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461656- 1231443
Liian paljon hylättyjä ääniä
Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus1521220Ikäero suhteessa
Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia501072Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen58990- 15879
Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat
Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P26867- 69862