Natura menettää tarkoituksensa,jos tuulimyllyt
pyörii aivan vierellä .
Tuulipuistot natura-alueiden viereen ?
8
894
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan noita tuulimyllyjä Natura-alueiden kupeessä ympäri Suomen ja Euroopan. Natura-alueella on haluttu suojella ko. alue, eikä se liiemmin ulotu vaikutuksiltaan sen rajojen ulkopuolelle. Yhtälailla niitä on teitä ja teollisuushallejakin Natura-alueiden kupeessa.
- Anonyymi
Meidän kunnanjohtaja ajaa tuulimyllyjä,kuin käärmettä pyssyyn,Kenen etu kuntalaisten vai ???
- Anonyymi
Ihmisiä häiritsee tuulivoimaloiden ulkonäkö ja mahdollinen välke/ääni. Luontoarvot on vain käypä tekosyy vastustaa. Maisemistaan moni on huolissaan, mutta sitä ei koskaan sanota suoraan. Luultavasti häiritsisi itseänikin jos omistaisin talon tai mökin seuduilta joihin näitä voimaloita suunnitellaan.
- Anonyymi
Se on meidän kaikkien ja ennen muuta tulevaisuuden etu. :-)
- Anonyymi
Ei kun Konnevedellehän pitää keksiä lisävelkahanke kuten oli valokuitu, ei missään tapauksessa mitään mikä tuottaisi kunnalle ja kuntalaisille lisätuloa.
- Anonyymi
Oikealla laidalla vastustetaan jatkuvasti kaikkea kehitystä. Ja se on ikävää meidän
kaikkien kannalta. - Anonyymi
Jotenkin tulee mieleen Don Quijote sanchopanzaineen raivoisasti aasilla ratsastamas-
sa taisteluun tuulimyllyjä vastaan. ..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k354593- 553165
- 302863
- 602797
- 62380
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t542175- 181602
- 171574
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….81508- 161504