Ajatteletko vain platonisesti

Minusta mies?
33606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Yhdelle söpölle kiltille naiselle kyllä mulla on kaikki tunteet sua kohtaan😘

Äänestä
  • Tunnisteita?

    Äänestä

Minä en ainakaan halua ajatella mitenkään ällöttävästi naisesta koskaan. Mielestäni intohimo ei kuulu sivistyneeseen keskustelukulttuuriin. Aikuiset rakastavat toisiaan lempeästi ja sydämellisesti, intohimo on vain lisämauste, ei ruoka itsessään. Sellainen rakkaus ei kestä mitään, jossa ruoka on himo. Näin ajattelen.

Äänestä
  • Minä näen naisen ja miehen välisen rakkauden puhtaana ja kauniina ja se tarkoittaa ettei siihen kuulu seksin harrastaminen. Katsoin muutama vuosi sitten elokuvan, jossa oli nainen ja mies jotka pitivät toisistaan paljon. Nainen ei olisi halunnut seksiä, mutta mies halusi ja siksi nainen suostui vastahakoisesti. Mielestäni siihen loppui sen rakkaustarinan kauneus.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Minä näen naisen ja miehen välisen rakkauden puhtaana ja kauniina ja se tarkoittaa ettei siihen kuulu seksin harrastaminen. Katsoin muutama vuosi sitten elokuvan, jossa oli nainen ja mies jotka pitivät toisistaan paljon. Nainen ei olisi halunnut seksiä, mutta mies halusi ja siksi nainen suostui vastahakoisesti. Mielestäni siihen loppui sen rakkaustarinan kauneus.

    Minä en koe että seksi pilaa miehen ja naisen välistä rakkautta. Se on vaan pilattu pornolla ja seksin ylikorostamisella. Ei seksin tarvitse olla pervoa ja irstasta. Miehenä kaipaan hellyyttä ja huomiota, en keneltä tahansa, vaan ainoalta rakkaalta. Rakastelu muuttuu ällöttäväksi kun sitä puidaan liikaa ja kun se ei pysy rakastavaisten makuuhuoneessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Minä en koe että seksi pilaa miehen ja naisen välistä rakkautta. Se on vaan pilattu pornolla ja seksin ylikorostamisella. Ei seksin tarvitse olla pervoa ja irstasta. Miehenä kaipaan hellyyttä ja huomiota, en keneltä tahansa, vaan ainoalta rakkaalta. Rakastelu muuttuu ällöttäväksi kun sitä puidaan liikaa ja kun se ei pysy rakastavaisten makuuhuoneessa.

    Ihan samaa mieltä.

    Äänestä

Ajattelen sinua sokraattisesti

Äänestä
  • Jaahas, eli ristikuulustelua?

    Äänestä

Jaa-a, paha mennä sanomaan. Yhdelle naiselle olen kyllä varma, mutta hän ei taida haluta olla enää tekemisissä, enkä uskalla enää yrittää lähestyä, kun vastaanotto ei ole ollut kovin lämmin.

Äänestä
  • Mä ainaki n.-annan lämpimän vastaanoton.-

    Äänestä

Hän mies pitää sinusta tehkää se pian.

Äänestä
  • Tehkää mikä pian?

    Äänestä

Kauniita unia teille ja meille

Äänestä

Ota se läheinen mies

Kaukainen mies pitää peukkua

Äänestä

Kannustusta hengessä mukana

Äänestä

Ahmiskelen planktonisesti sinua nainen!

Äänestä
  • Taitaa jollakin muullakin olla kieli poskella..

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Taitaa jollakin muullakin olla kieli poskella..

    Nakit silmillä ja kieli poskessa.

    Äänestä

Meinaatko sitä sotaleffaa

Äänestä
  • Ei se ollut sotaleffa. En valitettavasti muista edes elokuvan nimeä.

    Äänestä

  • Platoonisesti? 🙄

    Äänestä

No mitäs luulet ;(

Äänestä

En. Haluan sua. Eikö se nyt käy selväksi tästä kaikesta

Äänestä

En. Sellaisesta ei mies hyödy mitään.

Äänestä

Vain negatiivisesti.

Äänestä
  • Onpa kiva. Miksi ajatella negatiivisesti?

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Onpa kiva. Miksi ajatella negatiivisesti?

    Sitä samaa ihmettelen, mutta lienee pesunkestävä ätmikäinen kyseessä

    Äänestä

Yllättäen iski hirveet seksi himot kun tapasin haluttavan naisen.

Äänestä

Puhtaasti pla-Tonisesti.

Äänestä
  • Ehkäpä niin.

    Äänestä

Ajattele planetaarisesti.

Äänestä
  • n.-Planeetit ovat mielenkiintoisia.-

    Äänestä

Pyydän hyviltä naisilta anteeksi, jos olen pahoittanut heidän mieliä? Ei voi tietää, voi vain olettaa. Tiedostan, syy on minussa, ei heissä, en usko hyvään, enkä luota tällä hetkellä juuri kehenkään. Sen verta joutunut menneitä läpi käymään (huonoja asioita) ja nyt ei ole sellainen aika, että suhtautuisin riittävän myönteisesti hyvää kohtaan. Olenko edes suhteeseen soveltuva enää? Epäilen sitäkin?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minusta mies?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu