Rasismi on tietysti väärin ja maassa on paljon kunnollisia maahanmuuttajia, mutta miksi on niin kiellettyä puhua myös ongelmista ja maahanmuutosta ääneen. Kaikki lehdet estävät julkaisun jos yhtään yrität mitään sanoa mielipidekirjoituksessa. Roadmaneista 90 % on maahanmuuttajataustaisia. Osa on saanut Suomen kansalaisuuden ja siten virallisesti noin puolet ovat ulkomaalaisia. Roadman kulttuuri leviää siis nimenomaan maahanmuuttajanuorissa. Jotta tähän ongelmaan pystytään oikeasti puuttumaan ja miettimään mitä asialle voisi tehdä, niin on rehellisesti katsottava ongelmaa syvälle silmiin.
Roadmankulttuuri ja maahanmuutto
Anonyymi-ap
1336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mamuista ei vielä valitavasti eettisesti ja älyllisesti tasokkaita muuta kuin tarveammattien osin joissain maissa.
Se, että jotkut eivät ole skeidaa, ei oikeuta pihasi muuttamista kaatopaikaksi. Kyse on silloin koko populaatiosta, ja oikeastaan muutoinkin, koska ongelma on geeneissä ammatista ja älyllisestä tasosta riippumatta.
Mamujen tulee erityisesti älykkäämmällä tasolla antaa esimerkkiä, eikä tehdä sairaita rikoksia viattomia suomalaisia kohtaan.