Pelko on paras oppi ja tehokas. Nuorisorilollisuuteen ja kiusantekoon ei auta sossutanttojen höpötys vaan sama mikä on maailmanlaajuisesti todettu oikeaksi...PELKO. Kaikki uskonnot ovat käyttäneet ja osa käyttää vieläkin hyväkseen pelkoa. Luterilainen kirkko on nykyisin huomannut sen että kun loppui sukupolvi jota peloteltiin aikoinaan lapsesta asti kinkereillä ikuisesta HELVETISTÄ uskottomille niin seurauksena vähiin on käynyt kirkon penkillä istujat! Lestadiolaiset esim. eivät ole lähteneet samaan vaan helvettiä käytetään. No, islam,kepuusko ja Kreikkan uskoset niin alunperin suvaitsevaiset, ovatkin sisäisten idioottien määräämien helvettien pelossa. Esim. koko Venäjä ja islamilaiset valtiot, lähes puolet maapallosta. Että PELKO istutettava pojuille ja tytöille heti syntyessä.
Mopopojille ja heidän kepulaisille vanhemmille
Anonyymi-ap
322085
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Juuri niin, lapset on kasvatettava kurissa ja herran nuhteessa.
Ei pilaa tee tiukassapaikassa koivuniemenherrakaan.
Aika vanhanaikaista kasvatusmetodia kannatatte. Ihmekkään kun tuo ikäluokka on mieleltään... no sanotaanko hieman erikoisia.
No nuoret ne vasta onkin erikoisia pikku luonnehäiriöisiä kun vanhemmat ei itsekään ymmärrä mikä on oikein ja väärin saati että opettaisi jälkikasvulleen.
Meneppä lyömään saat sosiaali viranomaset kotiisi+ poliisin.
Lain mukaan kiinni käyminen ja lyöminen on pahoinpitely vaikka kysymyksessä oma lapsi.
Sallitaan samalla sitten turpiin vetelyt näille kurittajille kylillä.
herran nuhteeseen vedotaan sitten vaan.
Kuulin Puolangan autohuollossa vastaavaa keskustelua, oudoksuttaa.
hakkaamalla saa lapsesta tämmöisen:
Hovioikeus luki Heikkilän syyksi tapon yrityksen, kolme pahoinpitelyä, ampuma-aserikoksen ja huumausainerikoksen. Hovioikeuden aiemmin antaman välituomion mukaan hän oli muun muassa lyönyt ja potkinut puolisoaan, nostanut tämän kurkusta pitäen ilmaan sekä yrittänyt viiltää tätä veitsellä kaulaan. Lisäksi hän oli oikeuden mukaan lyönyt pientä lastaan mailalla. Väkivallanteot tapahtuivat tammikuussa 2023
Tällä lailla ne persut vaativat lasta kasvatettavan,,,jeee mikä tulevaisuus odottaa????????????
Vai tämmöisiä heikkilöitä..
Toni Heikkilä… eikös nämä kaikki Raimon pojat samanlaisia, Antti kuulemma ainoa järkevä.
Eipä ole sekään omena muita kauemmaksi puusta pudonnut. Mätä siinä missä muutkin.
Laamasen pojat ne vasta järkijättösiä tapauksia ovatkin
Yhyy-y...
Nimeä muita puolankalaisia, jotka tekevät vuodessa toistamiljoonaa euroa rahaa….etenki hänen ikäisiä (20-30v)
Afrikantähti rahoja lie kuitenkin ollut.
Homot.
Mopopojat on pormestaria äänestäneiden mummojen unelmaa ja sen yhteiskuntavastuullista toteuttamista. Pormestari ja hänen keskustapuolueensa suorastaan vaatii kaikilla voimavaroillaan ja korruptiollaan kaikille 45 db melun päivällä ja 40 db yöllä.
Jos mummot valittaa, niin he ovat äänestämänsä pormestari ja hänen puoluetovereidensa pettureita.
Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa
Mopopojat ja tytöt. Vastailkaahan kyselyyn. Avartaa huomaamaan, että asiat maaseudulla voisi olla paljon paremmin, kuin mihin ahdinkoon kepulaiset vanhempanne ovat sen ajaneet.
https://www.maaseutupolitiikka.fi/uutiset/polis?fbclid=IwY2xjawHFFMRleHRuA2FlbQIxMQABHSIKR2u_P_KqQYco6cjED6mTvX3QqsvB6SF2RGLg8ctjBaoQ3153ULTG6A_aem_1p_gL1_iYmzwE4s4cSOAhg
jeee... nyt mopo varastossa. on aikaa vastailla
Mopot tallissa, lähtee lynxin 5900 kohta käyttöön!
Onhan lynxissä varmasti riittävää ohivuotoa äänenvaimentimessa, että riittää mummuille pormestarinsa haluama 45 db kattava melu päivällä ja 40 db yöllä ja bensaa tarpeeksi yhteiskuntavastuun kantamiseen.
Skidoossa 100db tyhjäkäynnillä.
Hyvä. Eli kun antaa kierroksia, niin pääsee tuulivoimalan melutasoon.
Pelkkä käyrä riittää pakoputkeksi, jytäjää muikeasti ja kuuluu kauas pakkasessa!
Hyvä ja todella pormestarin unelmaa. Ei hänen korruptiotuulivoimaloissakaan ole äänenvaimenninta. Pormestaria äänestäneet mummot kostuu riemusta ja yhteiskuntavastuunkannosta. Bensaa riittävästi ja maksimaalista sekä kattavaa ajoa varsinkin kirkolla ja Suolijärvellä.
Pystytkö todistamaan että kaikki mopopojat on kepuloisia
Ei pidä paikkaansa . Koska tiedän on vasureiden ja kokoomuslaisten lapsia. Joten älä valehtele kusipää.
Kepun vihaajilla on runsaasti kusta päässä!
Keskustapuoluelaiset ovat satoja kertoja itse yrittäneet todistaa, että kaikki on kepuloisia ja äänestävät rosvoa.
Nyt keskustapuoluelaiset itsekin onneksi tunnustavat sen olevan täyttä mielikuvitusta.
Näin näyttä olevan. Ja Kekkosen sanoin: Niin on miltä näyttää.
Ei nuoria kannata kaikesta syytellä... Ei kaikki aikuisetkaan lakia noudata, muuankin ajokortiton ukko, syrjäkylällä "kuulema" ajelee autolla...