Packraftin pohjan jäykistys

Anonyymi-ap

Nomad S1 malliin meinasin kehitellä kovemman pohjan esim.20mm.retkipatjasta.Kovempi materiaali voi tehdä tuhoja itse kajakille.Retkipatjakin voi olla liian "löysä".Onko kenelläkään kokemuksia packraftien tuunailuista aiemmin.Keulaevä voisi myös rauhoittaa kulkua?

2

302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Unohda koko juttu ihan suosiolla. Tuosta et saa vakaasti kulkevaa millään konstilla. Pc:t on suunniteltu pienvesien ylityksiin ym. puuhaan, jossa mukavuudella, nopeudella tai suuntavakavuudella ei ole väliä. Toisessa vaakakupissa on sitten pieni pakattavuus ja keveys. Jos ryhdyt tuunaamaan, menetät nekin.

    • Anonyymi

      Spede keksi rei-itetyt listat veneen pohjaan mutta en muista veneilykeksintöjen historiasta onko keulan evä ollut suosittu..tai toimiva ratkaisu.. retkipatja pohjalla tuskin haittaa kun se toiminnee myös nukkumisen tai istuinalustana rannalla eikä ole kallis. onneksi on keksitty iSup lauta jossa on jäykkä pohja ja toimivat evät kokeile retkeillä sellaisella

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      39
      5268
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      85
      3762
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      50
      3170
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      62
      3045
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      11
      3035
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2393
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1878
    8. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      146
      1867
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1825
    10. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1751
    Aihe