Onkohan käyty polttelemassa ihmisten pihoilta varastettuja tumppeja autiotalossa?
Autiotalo paloi
10
850
Vastaukset
- Anonyymi
Löytyyköhän varastettu tuhkakuppi talon raunioista. Ainakin poliisi on eristänyt alueen tutkimuksiaan varten.
- Anonyymi
löytyyköhän sieltä varastettu tulitikku aski onkonhan tumpin varastanut varas sytyttänyt varastetun tikun jännät paikat loimaan poliisi tutkii!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
löytyyköhän sieltä varastettu tulitikku aski onkonhan tumpin varastanut varas sytyttänyt varastetun tikun jännät paikat loimaan poliisi tutkii!
No nyt on kyllä jo saavutus sisällyttää noin monta kirjoitusvirhettä kahteen riviin :). Johtuneeko, viinan pehmentämästä päästä vai sisäsiittoisuudesta ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No nyt on kyllä jo saavutus sisällyttää noin monta kirjoitusvirhettä kahteen riviin :). Johtuneeko, viinan pehmentämästä päästä vai sisäsiittoisuudesta ?
persunkielen maisteri on hyvin,hyvin vihainen,kuinka jollain voi noin nuttura kiristää,älä nyt siihen sentään synnytä,hengitä syvään ja muista ottaa lääkkesi niin olo helpottuu.
- Anonyymi
Toivottavasti tapaus tutkitaan huolellisesti.
- Anonyymi
Nonnih. Vahinkohan se oli. Oli vain tarkoitus poltella pihoilta varastettuja tumppeja. Tukka pois ja linnaan :)
- Anonyymi
Toivottavasti isillä ja äideillä on lomsat kunnossa.
- Anonyymi
Isit ja äidit vaan ovat ehkä niitä, jotka sotkivat jäätelökioskit aikoinaan. Ei niistä ole kasvattajiksi. Ihan kelvotonta porukkaa kasvamassa.
- Anonyymi
Huolestuttavan iso ongelma on tuo nuoriso Auranmaalla. Jotenkin tulee tunne, että kasvatusvastuu sysätään niille, joiden omaisuutta nämä tuhoavat. Pitäisikö siis mennä nätisti juttelemaan näille...kaikkien tekosten jälkeen, alkaa kasvattaa noita kakaroita ???? Eikö oikeesti lasten omilla vanhemmilla ole mitään vastuuta?
- Anonyymi
Olikohan kakarat syyllisiä vai ei? Ja jos oli, niin kuka yllytti ja järjesti tilaisuuden?
Samat kysymykset tästä: https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010667987.html tapauksesta. Oliko tässäkin taustalla Putlerin lupaus, jonka kotimaiset (?) etäpäätteet toteuttivat? Kovin on paljon alkaneet tulipalot lisääntymään viimeisen vuoden aikana Suomessa. Erityisesti paikoissa, missä ei hengenmenetyksistä ole ollut vaaraa. Eikä myöskään selvää ns luonnollista palon syytä. Poliittinen Poliisimmekin huutaa näistä tuntemattomasta syystä syttyneistä tuhopoltoista niin hiljaa, että oikein korviin koskee ja sitä peittääkseen loistaa otsikoissa ramboiluillaan ja panssarimersuillaan ennennäkemättömästi. Vaan tästäkäänhän ei saa puhua, koska sananvapaus Maailman Onnellisimmassa VALTAkunnassa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1428077KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237121Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693643Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521403280Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092804Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442338- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261566Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457