Autiotalo paloi

Anonyymi-ap

Onkohan käyty polttelemassa ihmisten pihoilta varastettuja tumppeja autiotalossa?

10

850

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Löytyyköhän varastettu tuhkakuppi talon raunioista. Ainakin poliisi on eristänyt alueen tutkimuksiaan varten.

      • Anonyymi

        löytyyköhän sieltä varastettu tulitikku aski onkonhan tumpin varastanut varas sytyttänyt varastetun tikun jännät paikat loimaan poliisi tutkii!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        löytyyköhän sieltä varastettu tulitikku aski onkonhan tumpin varastanut varas sytyttänyt varastetun tikun jännät paikat loimaan poliisi tutkii!

        No nyt on kyllä jo saavutus sisällyttää noin monta kirjoitusvirhettä kahteen riviin :). Johtuneeko, viinan pehmentämästä päästä vai sisäsiittoisuudesta ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No nyt on kyllä jo saavutus sisällyttää noin monta kirjoitusvirhettä kahteen riviin :). Johtuneeko, viinan pehmentämästä päästä vai sisäsiittoisuudesta ?

        persunkielen maisteri on hyvin,hyvin vihainen,kuinka jollain voi noin nuttura kiristää,älä nyt siihen sentään synnytä,hengitä syvään ja muista ottaa lääkkesi niin olo helpottuu.


    • Anonyymi

      Toivottavasti tapaus tutkitaan huolellisesti.

    • Anonyymi

      Nonnih. Vahinkohan se oli. Oli vain tarkoitus poltella pihoilta varastettuja tumppeja. Tukka pois ja linnaan :)

    • Anonyymi

      Toivottavasti isillä ja äideillä on lomsat kunnossa.

    • Anonyymi

      Isit ja äidit vaan ovat ehkä niitä, jotka sotkivat jäätelökioskit aikoinaan. Ei niistä ole kasvattajiksi. Ihan kelvotonta porukkaa kasvamassa.

    • Anonyymi

      Huolestuttavan iso ongelma on tuo nuoriso Auranmaalla. Jotenkin tulee tunne, että kasvatusvastuu sysätään niille, joiden omaisuutta nämä tuhoavat. Pitäisikö siis mennä nätisti juttelemaan näille...kaikkien tekosten jälkeen, alkaa kasvattaa noita kakaroita ???? Eikö oikeesti lasten omilla vanhemmilla ole mitään vastuuta?

    • Anonyymi

      Olikohan kakarat syyllisiä vai ei? Ja jos oli, niin kuka yllytti ja järjesti tilaisuuden?
      Samat kysymykset tästä: https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010667987.html tapauksesta. Oliko tässäkin taustalla Putlerin lupaus, jonka kotimaiset (?) etäpäätteet toteuttivat? Kovin on paljon alkaneet tulipalot lisääntymään viimeisen vuoden aikana Suomessa. Erityisesti paikoissa, missä ei hengenmenetyksistä ole ollut vaaraa. Eikä myöskään selvää ns luonnollista palon syytä. Poliittinen Poliisimmekin huutaa näistä tuntemattomasta syystä syttyneistä tuhopoltoista niin hiljaa, että oikein korviin koskee ja sitä peittääkseen loistaa otsikoissa ramboiluillaan ja panssarimersuillaan ennennäkemättömästi. Vaan tästäkäänhän ei saa puhua, koska sananvapaus Maailman Onnellisimmassa VALTAkunnassa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      142
      8077
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      423
      7121
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3643
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      140
      3280
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2804
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      44
      2338
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1926
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1793
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      26
      1566
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1457
    Aihe