Se on 🚩. Miten sellaisen miehen pitäs suojella mua?
Jos mies itkee niin
Anonyymi-ap
35499
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Normaali tunne-elämä on red flag? no joo ehkä luonnevikaiselle mikä sinäkin olet
Miksi nimität ihmistä mielenvikaiseksi vain sen takia, että netissä jokin identiteettihämmenynyt äijä esittää naista ja provoilee ihmeellisillä aiheilla? Et sinä tuota kirjoittajaa tunne
Voi ei. Haluankin kyllä mieluummin naisen, jolle voi myös puhua tunteista.
Ei kun pitää olla jännämies, et sit muijat saa itkeä, kun mies kohteli niin huonosti, kävi vierais ja veti turpaan.
Minun egoni kestää kyllä miehen itkun. En tarvitse miestä suojelemaan itseäni. En pelkää minkään uhkaavan muutenkaan meitä.
En ole koskaan ajatellut miestä suojelijanani... Mies saa tietenkin itkeä. Pitääkin itkeä jos itkettää, se on vain inhimillistä.
Jos ihminen ei itke niin ei se ole normaalia.
Et ole sitten vielä oppinut sellaista asiaa, että se rohkea mies uskaltaakin itkeä? No elämä opettaa sinuakin.
Mies saa itkeä ja näyttää tunteensa. Miltä pitäisi suojella?
Molemmat suojelevat toisiaan ja näyttävät tunteensa, se on se juttu.
Molemmat suojelevat toisiaan, ihanasti sanottu. 🧡
Tän on pakko olla provoa.
Sinä mies tämän aloituksen olet kirjoittanutkin
Eihän teitä tarvi suojella. Tasa-arvo ym.. sotaankaan ei tarvi lähteä. Levittää vaan jalkansa auliisti jos vihollinen tappaa kaikki omat.
EIkö isompi redfläkki ole se. Missä tunnustin sen
Olen heikko vain erään naisen edessä ja hän on ainoa, joka saa mut todella herkistymään. Pystyn helposti suojelemaan itseäni sekä läheisiäni ja erilaisia taitoja sekä voimaa löytyy. Olen läpikäynyt elämässäni monia sellaisia asioita, joista jo yksikin voisi jollain toisella murtaa mielen.
Jos todellinen rakkaus saa vahvankin miehen herkistymään naisensa edessä, niin aloittaja ei ole sellaista rakkautta saanut koskaan kokea tai on niin tunnekylmä suojamuureineen, että siksi on jäänyt tätä kokemusta vaille.
Ikävä sinua J nainen...
Mieskin saa itkeä jos tuntuu siltä. Ei se sitä tarkoita ettei voi suojella sinua.
Mies joka pidättää kyyneleensä , patoaa tunteensa ja jossain kohtaa pää ei kestä enää.
En oo itkenyt muistaakseni vuosiin, joten oon varmaan sulle sopiva mies.
Miksi sitten mies kirjoitit miehelle aloituksen? Naiset ei tuommoisia aloituksia kirjoita se on selvä asia.
Älä ny noi sano, se kuuluu marginaalihörhojen illuusioon että kyllä kirjoittaa
Myöhempänä ei kannata itkeä.
Minä itken, mutta ei pelottaisi kuolla rakastamani naisen puolesta. Siksihän minä vaikka kuolisinkin koska rakasta. Ja koska rakastan, itken myös. Maailmassa tehdään todella paljon pahaa, ja kyllä se ainakin minua itkettää. Mieheltä.
Okei eli mites mies suojelee sua vaikka kolarilta, auton hallinnan menettämiseltä, syövältä, liukastumiselta tai muulta lukemattomalta tavalta? Miten vaikka yliajolta? 😱
Lisäyksenä me miehetkin ollaan vain ihmisiä, eikä trikoisiin pukeutuneita supermänejä. 💀🦸♂️
Minä olen sitä mieltä, että en enää suostuisi suhteeseen miehen kanssa, joka ei koskaan itke.
Ei kiitos enää jääkaappia minulle, koettu on.
❤️
Lämpimässä jääkaapissa juusto on notkeampaakin. Suosittelen kermaisempaa.
Heh. Kiitos tästä, tuli tarpeeseen. 🤭😄
- Sydänmuija
Tottakai mies itkee. Itkethän sinäkin ja kai pystyt silti läheisiä suojelemaan? Minä käyn omat taisteluni kyllä tarvittaessa, mutta ei se haittaa jos on kaveri mukana viereisessä poterossa ja turvaa selustaa.
Hohhoijaa, olet jäännyt keskiajalle? Nykynaista ei tarvitse "suojella", ja mieskin saa näyttää tunteensa. Vuoroin itketään, suojellaan ja tuetaan toista, kun ollaan terveessä parisuhteessa. - nainen sivusta
kukaan ei tue sutta töissä. hän on ihan yksin siellä.
Mitä tässä lukee?? Asiayhteys?
susi ei saa edes mitään parisuhdetta aikaseksi,kun hän käy töissä etsimässä itselleen tervettä parisuhdetta.
Joo, väärinhän se on, jos vaikka sodasta selviää hengissä ja näkee ikuisuudelta tuntuneen ajan jälkeen jälleen vaimonsa ja lapsensa… ja tulee itku.
Tai jos lääkäri kertoo, että miehellä on syöpä … tai syöpä on saatu lopultakin pois.
Tai alussa niin kiltiltä vaikuttanut puoliso on paljastunut itserakkaaksi hirviöksi, joka näkee maailmassa vain omat halunsa.
Joo, ei sillon pidä itkeä… 🥳
Mieti kuinka usein sua uhkaa oikeastibjoku ulkopuolinen. Enemmän joudut miettimään turvaasi ja kuka sua auttaa silloin kun joudutkin suhteeseen tunnekylmän ihmisen kanssa.
Paremmin kuin sellaisen, joka piilottaa tunteensa.
Haluan syövän, ei maailman menossa, ole, järkeä, enkä halua enää elää maailmassa jossa ei ole mitään järkeä, N